languages: PL EN
font size: A A A
layout: Day Night WAI

Wydział Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego

EN - Plac Bytkowska 1b 40-955 Katowice

Road to

XII edycja Węgiel Film Festiwal

W dniach 16 – 17 kwietnia 2015 r. odbędzie się w Katowicach (Wydział Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego) XII edycja Węgiel Film Festiwal.

Węgiel Film Festiwal to „wzięcie sprawy w studenckie ręce”; to stworzenie pola do prezentacji filmów dla adeptów sztuki filmowej. Dla części z nich to pierwszy kontakt z festiwalowym światem, a dla innych ostatni stopień przed wejściem w „filmową dorosłość”. Ideą festiwalu jest prezentacja twórczości filmowej studentów uczelni filmowych z całej Europy, a także wzajemna wymiana poglądów i doświadczeń twórczych. Festiwal jest okazją do obserwacji techniki i rzemiosła rówieśników, równocześnie dając możliwość do kontaktu z profesjonalnym światem filmu. Celem festiwalu i towarzyszących mu imprez jest również integracja uczestników: wspólne projekcje, dyskusje i zabawa.

Festiwal zaprezentuje szeroki wachlarz gatunków, od fabuły, przez dokument, aż po animację. To dwa dni wypełnione darmowymi projekcjami filmów krótkometrażowych w klimatycznym, a jednocześnie nowoczesnym kinie Kosmos. Filmy zostaną ocenione przez czteroosobowe profesjonalne jury składające się z uznanych twórców filmów.
Węgiel Film Festiwal to także warsztaty i spotkania z profesjonalistami z branży. Koniec każdego festiwalowego dnia zwieńczy impreza w klubie przy dźwiękach muzyki niezależnych zespołów.

Z roku na rok impreza ta cieszy się coraz większą popularnością, również poza granicami naszego kraju. Corocznie gośćmi Festiwalu, jest wiele osobowości Polskiego Kina związanych z Wydziałem Radia i TV, takich jak prof. Krzysztof Zanussi, czy prof. Jerzy Stuhr. Od kilku lat Węgiel Film Festiwal jest przedsięwzięciem o randze międzynarodowej, ze względu na coroczny udział w konkursie, wielu zagranicznych produkcji filmowych.

Program Festiwalu

Tags: film Katowice kino Węgiel Film Festiwal Wydział Radia i Telewizji

PDF Print