languages: PL EN
font size: A A A
layout: Day Night WAI

Wydział Kultury i Sportu Urzędu Miasta Zabrze

EN - Plac Wolności 286 41-800 Zabrze

Road to

Urodziny Miasta Zabrze

W dniach 26-27 września 2015 r. Zabrze obchodzić będzie swoje 93. urodziny. Z tej okazji zaplanowano wiele atrakcji. 

Honorowy patronat nad wydarzeniem objęła Prezydent miasta Zabrze Pani Małgorzata Mańka-Szulik.

26 września odbędą się Skarbnikowe Gody, skierowane do szerokiej publiczności - mieszkańców Zabrza jak i okolicznych miejscowości.

Program Skarbnikowych Godów:

Śląska Parada (w godzinach 11.00-12.00) – barwną paradę ulicami miasta, prowadzi legendarny Skarbnik wraz z zabrzańską Górniczą Orkiestrą Dętą Makoszowy przygrywającą tradycyjne utwory.  W paradzie udział biorą goście z polskich i zagranicznych miast partnerskich, władze miasta, dzieci i młodzież z zabrzańskich przedszkoli i szkół z rodzicami, grupy sportowe i taneczne, kluby uczniowskie, placówki kulturalne i oświatowe, stowarzyszenia, zabrzańscy przedsiębiorcy oraz mieszkańcy. Niewątpliwą atrakcję stanowią zabytkowe samochody, pojazdy militarne, motory oraz barwne stroje.

Skarbnikowe Konkursy - jak co roku, nie zabraknie propozycji konkursowych z nagrodami.  Wszystkich uczestników parady zapraszamy do udziału w konkursie na najpiękniejsze przebranie. Tematem tegorocznej parady jest: „Bajkowo, filmowo”. Zmagania uczestników i ich barwne kreacje tłumnie będą podziwiać widzowie.

Piknik Rodzinny (w godzinach 12.00-22.00) - piknik rodzinny, odbywa się na terenie parku Poległych Bohaterów w centrum miasta. Program imprezy to bogata mieszanka muzyki, tradycji, nauki i rozrywki. Na dużej scenie wystąpią młodzi, zdolni zabrzańscy artyści, min.: laureaci Zabrzańskiego Festiwalu Przedszkolaków „Igraszki” oraz Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej. im. N. Kroczka. Dla dzieci przygotowano wiele atrakcji: interaktywną bajkę „Mały Książę”, warsztaty artystyczne, programy edukacyjne na wesoło, pokazy szczudlarskie, pokazy sportowe, w tym z udziałem Górnika Zabrze. Dodatkowymi atrakcjami będą stoiska edukacyjno-kulturalne oferujące niecodzienne gry, zabawy oraz animacje twórcze. Po raz kolejny zaproponujemy mieszkańcom targi aktywności obywatelskiej zorganizowane przez Forum Razem oraz Psitulowy kącik dla miłośników zwierząt. Dla dorosłej publiczności przygotowano program rozrywkowy, w którym wystąpią min.: zespół The Chance – finalistki programu X Factor, Marek Piowczyk Trio- półfinalista programu Mam Talent, Bartek Słatyński, zespół Radiooaktywni - prezentujący przeboje muzyki polskiej i światowej w nowych aranżacjach, niespodzianki muzyczne oraz taneczne. Gwiazdą wieczoru będzie zespół Myslovitz.

Imprezę zamknie tradycyjny już urodzinowy pokaz sztucznych ogni.

26 września o godz. 14.00 w parku im. Rotmistrza Pileckiego odbędzie się Bieg ze Skarbnikiem. Nagrodą główną jest weekend w Zakopanem. Zawodnicy w kategorii wiekowej od 6 lat do 57 i więcej rywalizować będą na trasach od 150 metrów do 5200 metrów.  Szczegółowe informacje na stronie aktywnezabrze.pl. Imprezą towarzyszącą jest Nordic Walking na 2 i 4 km.

Tags: impreza jubileusz koncert piknik Urodziny Miasta Zabrze Zabrze

PDF Print