languages: PL EN
font size: A A A
layout: Day Night WAI

Centrum Handlowe Agora w Bytomiu

EN - Plac plac Tadeusza Kościuszki 41-902 Bytom

Road to

Wystawa „Fotografii psów odmian kilka” w Bytomiu

Pochodząca z Rudy Śląskiej artystka połączyła pasję fotografa z miłością do zwierząt, które do 1 lipca 2017 roku będzie można oglądać  na wystawie „Fotografii psów odmian kilka”w Galerii na Poziomie w Agorze Bytom. Wykonuje zachwycające portrety psów w bajecznym otoczeniu, opowiadając o przyjaźni czworonogów i człowieka. Wstęp wolny.

Alicja Zmysłowska to 21-letnia studentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Śląskim, która swoją dziewięcioletnią pasję do fotografii łączy z miłością do psów, zwłaszcza swoich własnych - Kiary oraz Ciri. Jej zdjęcia charakteryzują się niepowtarzalną, baśniową atmosferą. Wydają się oderwane od rzeczywistości. Autorka przed każdą sesją stawia sobie za cel uchwycenie świata, którego na co dzień nie jesteśmy w stanie dostrzec.

- Dzięki fotografii mogę umieścić psy w swoim własnym, wykreowanym świecie. Mogę pokazać coś, czego nie jest normalnie w stanie zobaczyć nikt inny. Główną inspiracją są psy, ale ważne są także miejsca, dlatego chętnie podróżuję. Zawsze staram się wybrać coś wyjątkowego, w magicznym, baśniowym klimacie. Kiedy są odpowiednie warunki, pomysły przychodzą same – mówi Alicja Zmysłowska.

Fotografie podkreślają charakter i różnorodność zwierząt. Autorka przyznaje, że kluczowy jest dobry kontakt z czworonożnym modelem i jego swoboda na sesji. To przekłada się na radość – zarówno dla niej, jak i psa. - Nie ma tu miejsca na żaden przymus czy nerwy. Dobra relacja ze zwierzakiem podczas zdjęć przekłada się na to, jak się zaprezentuje, a to z kolei jest kluczowe w uzyskaniu zamierzonego efektu – dodaje.

Baśniowe zdjęcia Alicji Zmysłowskiej można zobaczyć w Galerii na Poziomie w Agorze Bytom. Zbiór obejmuje zdjęcia z kilku lat twórczości artystki, w tym najnowsze, z wyprawy na Alaskę. To kolejny raz, gdy galeria handlowa organizuje tego typu wydarzenie. W maju klienci zobaczyli „Projekt 365”, czyli fotografie dzieci młodej mamy Karoliny Wojaczek-Jergli, a w kwietniu „Oblicza Śląska” ukazane z lotu ptaka na zdjęciach Ra2nskiego.

Agora Bytom to multigaleria w centrum Bytomia. Na prawie 57 tys. mkw. mieści się 120 sklepów oraz punktów usługowych, klub fitness, centrum rozrywki, kino i sala widowiskowa. Tylko w ostatnim czasie swoje salony otworzyły tutaj: 50 Style, Fun Pizza, Niezły Kocioł, Cukiernia Adorato, a także stoiska: B. Loves Plates, Teletorium czy Golden Rose. Właścicielem obiektu jest norweska spółka Borgestad ASA, a zarządzaniem galerią zajmuje się spółka Idea Property & Asset Management.

 

Wstęp wolny – zapraszamy!

Tags: Bytom Galeria Agora Bytom wystawa fotograficzna wystawa w Bytomiu

PDF Print