languages: PL EN
font size: A A A
layout: Day Night Mourning WAI

Miejskie Centrum Kultury im. Henryka Bisty w Rudzie Śląskiej

EN - Plac Niedurnego 69 41-709 Ruda Śląska

Address e-mail

bilety@mckrudasl.pl

Phone number

512 024 062

Road to

Maluchy w krainie dźwięku - koncerty dla dzieci w Rudzie Śląskiej

„Maluchy w krainie dźwięku”, cieszące się ogromnym powodzeniem koncertydla najmłodszych, mają już stałą publiczność i wciąż zyskują nowych sympatyków na Śląsku. Realizowane w formie cyklu przygotowują co miesiąc dla dzieci nowe tematy, atrakcyjne brzmienia i inspirowane muzyką zabawy. Odbywają się w Miejskim Centrum Kultury w Rudzie Śląskiej.

Celem koncertów jest stymulacja rozwoju dziecka wykorzystującajego naturalne predyspozycje i zdolności w okresie największej chłonności młodego umysłu. Oddziałując na dziecko różnorodnością dźwięków, motywów i melodii można doprowadzić do rozumienia muzyki i optymalnego rozwoju muzycznych zdolności.

Czas trwania koncertów jest dostosowany do możliwości małych odbiorców i wynosi około 45 minut. Przed wejściem do przestrzeni, w której odbywa się koncert, należy zdjąć buty (można przynieść ze sobą kapcie – czyli „przytulne” obuwie zamienne).

Wykonawcami koncertów są doświadczeni we współpracy z dziećmi muzycy i pedagodzy: Dorota Banaś – skrzypce, wokal, prowadzenie, Szymon Gołąbek – gitara, Ronald Tuczykont - kontrabas, Katarzyna Rubin - wiolonczela, Andrzej Schneider – fortepian i perkusja, Jarosław Spałek – trąbka, zaś realizatorem cyklu jest Grażyna Miczka. W zależności od repertuaru i tematu koncertu, zapraszani są także inni instrumentaliści. Maluchy poznają tym samym nowe instrumenty.

MCK zaprasza w terminach:
15 kwietnia 2018 /niedziela/ godz. 16.00 i 17.15 - koncert zatytułowany "Przeboje przedszkolaka”
13 maja 2018 /niedziela/ godz. 16.00 i 17.15 - koncert zatytułowany "Bach, Beethoven i inne chłopaki”.

Bilety w cenie: 15 zł (dzieci), 25 zł (dorośli), rezerwacja, tel.: 32 2486 240 oraz 512 024 062, a także pocztą elektroniczną na adres: bilety@mckrudasl.pl. Bilet on-line na: www.mckrudasl.pl.

Tags: dzieci Ruda Śląska koncerty dla dzieci weekend na sląsku dzieci

PDF Print