languages: PL EN
font size: A A A
layout: Day Night Mourning WAI

Czytelnia Sztuki (budynek Willi Caro) w Gliwicach

EN - Plac Dolnych Wałów 8a 44-100 Gliwice

Road to

Wystawa "Polska" Michała Szlagi w gliwickiej Czytelni Sztuki

Otwarcie wystawy Michała Szlagi "POLSKA" odbedzie się 19 kwietnia 2018 r. w Czytelni Sztuki w Gliwicach, godz. 18.00. Ekspozycja dostępna dla zwiedzających: 20 kwietnia - 3 czerwca 2018 r.

„Polska” jest efektem kilkunastu lat pracy Michała Szlagi. Pierwsze zdjęcia powstały w 2004 roku, ostatnie w 2016, niejako przy okazji, na marginesie zleceń dla prasy. To tysiące zdjęć, które składają się na swoisty pamiętnik z podróży przez tytułową krainę – Polskę. Michał Szlaga ogląda Polskę z perspektywy pociągu, z samochodu czy jako przechodzień – rzadko jest uczestnikiem zdarzeń, ale niemal zawsze potrafi podejść bardzo blisko tego, co go interesuje. Ta Polska jest słodko-gorzka: przaśna i kiczowata, ale zarazem autoironiczna lub pogrążona w refleksyjnej zadumie – pisze kurator wystawy Krzysztof Miękus. Na pozór przypadkowe kadry układają się w spójny obraz kraju w trakcie przemiany. Na wystawie w Czytelni Sztuki zobaczymy około 300 zdjęć artysty.

Kurator: Krzysztof Miękus. Organizator: Czytelnia Sztuki – Muzeum w Gliwicach. Współpraca: Fundacja Instytut Fotografii Fort.
Na wernisaż wstęp wolny, liczba miejsc ograniczona.

Tags: No tags

PDF Print