languages: PL EN
font size: A A A
layout: Day Night Mourning WAI

Galeria Obok w Tychach

EN - Plac kard. A. Hlonda 1 43-100 Tychy

Road to

Wystawa Jacka Rykały w Miejskiej Galerii Sztuki “Obok” w Tychach

Miejska Galeria Sztuki OBOK w Tychach zaprasza na wernisaż wystawy Jacka Rykały "Żółte światło pustych miejsc", który odbędzie się 18 maja 2018 r., g.18.00 (wystawa potrwa do 15 czerwca).

Jacek Rykała ukończył Akademię Sztuk Pięknych w Krakowie - Wydział Grafiki w Katowicach. Jest profesorem zwyczajnym. Na Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach, prowadzi Pracownię Malarstwa. Jest malarzem, poetą, dramaturgiem i reżyserem. Miał ponad 60 wystaw indywidualnych w Polsce, Niemczech, Francji, USA, Norwegii, Czechach, na Węgrzech, na Słowacji, we Włoszech i w wielu innych krajach. Uczestniczył w kilkuset wystawach sztuki na całym świecie. W latach 1990 - 1998 jego twórczość była prezentowana na wszystkich najważniejszych targach sztuki na świecie.

W roku 2002 jako pierwszy żyjący artysta polski miał wystawę retrospektywną w Gmachu Głównym Muzeum Narodowego w Krakowie.

.Jego prace znajdują się w zbiorach min: Muzeum Narodowego w Krakowie, Warszawie, Poznaniu, Szczecinie, Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Łodzi, Muzeum Śląskiego w Katowicach, Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, w Stadtmuseum Dusseldorf, w kolekcji Volkera Feierabendta przeznaczonej dla Sprengel Museum w Hanowerze, w wielu Muzeach miejskich oraz w kolekcjach prywatnych w kilkudziesięciu krajach świata.

Od roku 2005 zajmuje się także teatrem, gdzie reżyseruje własne sztuki.

Tags: galeria obok w tychach Jacek Rykała Tychy wernisaż wystawa

PDF Print