languages: PL EN
font size: A A A
layout: Day Night Mourning WAI

Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia w Katowicach

Street Wojciecha Kilara 1 40-032 Katowice

Road to

Środa Młodych w NOSPR: Al Pari Qartet

13.06.2017 roku, o godz. 19.30, w Katowicach, w sali kameralna NOSPR, pl. W. Kilara 1 odbędzie się koncert z cyklu Środa Młodych.

Wystąpi Al Pari Quartet w składzie: Marta Lucjan – skrzypce, Alicja Miruk-Mirska – skrzypce, Magdalena Maier – altówka, Elżbieta Rychwalska – wiolonczela. Aleksandra Konieczna poprowadzi koncert.

Program:
Ludwig van Beethoven – Kwartet smyczkowy c-moll op. 18 nr 4
Claude Debussy – Kwartet smyczkowy g-moll op. 10
Grażyna Bacewicz – VII Kwartet smyczkowy.

Po raz kolejny Instytucja Promocji i Upowszechniania Muzyki „Silesia” zaprosiła do współpracy kwartet smyczkowy Al Pari. W lutowym koncercie muzyki kameralnej w katowickim Muzeum Archidiecezjalnym zaprezentował się w dziełach Mozarta i Mendelssohna. Tym razem w ramach cyklu „Środa Młodych – Silesia przedstawia” wykona trzy kwartety z wielkiej literatury kameralnej – kompozycje Beethovena, Debussy’ego i Bacewicz. Kwartet smyczkowy utworzyły studentki Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, gdzie rozwijają swoje umiejętności pod kierunkiem prof. Szymona Krzeszowca. Wcześniej zdobywały doświadczenie w dziedzinie kameralistyki, praktykując grę w różnych składach kameralnych i zdobywając nagrody na międzynarodowych konkursach muzycznych. Ich konkursowe osiągnięcia to:
I nagroda na Międzynarodowym Konkursie w Filadelfii (Włochy) w 2017 roku – Alicja Miruk-Mirska (w duecie z fortepianem), I nagroda na Międzynarodowym Konkursie „Musica Insieme” w Wenecji (Włochy) w 2016 roku – Marta Lucjan i Magdalena Maier (trio smyczkowe), I nagroda na Międzynarodowym Konkursie i Festiwalu „21th Century Art” w Trenczynie (Słowacja) w 2016 roku – Elżbieta Rychwalska (trio klarnetowe).

Tags: Katowice Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia NOSPR

PDF Print