languages: PL EN
font size: A A A
layout: Day Night Mourning WAI

Teatr Dzieci Zagłębia im. Jana Dormana w Będzinie

EN - Plac Teatralna 4 42-500 Będzin

Road to

Premiera "Antygona: jestem na NIE" Teatru Dzieci Zagłębia

Najnowsza premiera Teatru Dzieci Zagłębia im. Jana Dormana w Będzinie odbędzie się w nowo otwartej "Małej Scenie", której siedziba znajduje się na Dworcu PKP Będzin Miasto (wejście przy peronie 1). Teatr tym razem przygotował spektakl dla widzów od 13 roku. Nowa adaptacja klasycznego tekstu jednego z najciekawszych reżyserów młodego pokolenia Tomasza Kaczorowskiego. Premiera "ANTYGONA: jestem na NIE" odbędzie się 9 czerwca 2018 r., godz. 18:00.

O SPEKTAKLU:
Zagubiona pośród wartości Antygona jest inspiracją do spektaklu, który opowie o tym, jak bliska naszym dzisiejszym konfliktom jest bohaterka Sofoklesa. Tak jak tragedie Sofoklesa trwożyły i wstrząsały starożytnymi Grekami możliwością samorozpoznania na scenie, tak my chcemy opowiedzieć o nas TU i TERAZ. Minęły tysiące lat, a żądza władzy i nienawiść wciąż toczą społeczeństwo. Teby, wyniszczone bratobójczą wojną, żądają sprawiedliwości. Tylko czy Antygona chce sprostać oczekiwaniom Tebańczyków i umrzeć w imię honoru?

O REŻYSERZE:
Tomasz Kaczorowski - Reżyser młodego pokolenia i autor tekstów dla teatru. Absolwent Wiedzy o Teatrze na Uniwersytecie Jagiellońskim, studiował reżyserię na Wydziale Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku. Pochodzi z Sopotu. Jest stypendystą m.in. w ramach stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za wybitne osiągnięcia naukowe i artystyczne (2013/2014, 2014/2015); programu stypendialnego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Młoda Polska" (2017). Jako reżyser zadebiutował w Teatrze Współczesnym w Szczecinie autorskim spektaklem „Trollgatan. Ulica Trolli" (X 2015), następnie wyreżyserował przedstawienie Chimery Afanasjewa (V 2016) w koprodukcji gdańskiej Miniatury i sopockiego Teatru na Plaży oraz polską prapremierę dramatu „Ty, Hitler" Kristo Šagora w Teatrze im. Jana Kochanowskiego w Opolu (II 2017). Jego głównym zainteresowaniem jest współczesna dramaturgia i spektakle dla młodzieży oraz edukacja teatralna z młodzieżą, nauczycielami i seniorami. 

Następne spektakle: 13 czerwca, godz. 10:00 oraz 18:00.

Występują: Sara Lech, Jacek Mikołajczyk, Wojciech Żak. Opracowanie muzyczne: Miłosz Sienkiewicz, Piotr Pniak.

Tags: Będzin dla dzieci premiera Teatr Teatr Dzieci Zagłębia im. Jana Dormana

PDF Print