languages: PL EN
font size: A A A
layout: Day Night Mourning WAI

Miejski Dom Kultury w Mikołowie

EN - Plac Rynek 19 43-190 Mikołów

Road to

SENIORmania – pierwszy Mikołowski Przegląd Twórczości Senioralnej

15 czerwca w Miejskim Domu Kultury w Mikołowie odbędzie się SENIORmania – czyli pierwszy Mikołowski Przegląd Twórczości Senioralnej. To wspólna inicjatywa Burmistrza Mikołowa, Mikołowskiej Rady Seniorów i Miejskiego Domu Kultury w Mikołowie. Będzie to świetna okazja, by seniorzy zaprezentowali swoje talenty, umiejętności i pasje, a przede wszystkim dobrze się bawili. Uczestnicy zaprezentują układy taneczne (np. taniec liniowy), będą występy wokalne, kabaretowe, poezja, malarstwo, fotografia i rękodzieło.

SENIORmania odbędzie się w godz. 10.00 - 14.00. Około godziny 13:00 odbędzie się oficjalna inauguracja Mikołowskiej Karty Seniora i wydane zostaną pierwsze egzemplarze karty. Natomiast po przeglądzie zainteresowani będą mogli bawić się na IV Dancingu Seniora, który potrwa od 17:00 do 20:00 w MDK. Wstęp wolny.

„Karta Seniora” to projekt o zasięgu ogólnopolskim, realizowany jest przez krakowskie stowarzyszenie „MANKO”.
Karta obowiązuje obecnie w ponad 80 miastach i gminach w całym kraju, w tym w wielu miastach konurbacji śląskiej, korzysta z niej już ponad 150tys. seniorów, a zniżki oferuje ponad 1200 firm i instytucji, w tym znane uzdrowiska, ośrodki rehabilitacyjne, instytucje kultury itp.
Karta przeznaczona jest dla osób, które ukończyły 60-ty rok życia. Jej wydawaniem w Mikołowie - podczas swoich cotygodniowych dyżurów - zajmować się będzie Mikołowska Rada Seniorów, (w poniedziałki od 10:00 do 12:00 w sali 21 Miejskiego Domu Kultury w Mikołowie).
Dzięki temu mikołowscy seniorzy będą mogli wyrobić kartę na miejscu, od ręki, bez ponoszenia kosztów.

Firmy, które chciałyby przystąpić do programu i dzięki temu zyskać większą rozpoznawalność wśród senioralnej grupy klientów, proszone są o zgłoszenia w Urzędzie Miasta od poniedziałku do czwartku. Osobą do kontaktu jest pani Sabina Grzywok, Główny Specjalista ds. Polityki Senioralnej, tel. 32 32 48 522, e-mail sabina.grzywok@mikolow.eu.

Tags: No tags

PDF Print