languages: PL EN
font size: A A A
layout: Day Night Mourning WAI

Piaskownica Kulturalna w Sosnowcu

EN - Plac Jana Dekarta 6 41-200 Sosnowiec

Road to

Letnie Podwórko Teatralne 2018 w Sosnowcu

Piaskownica Kulturalna w Sosnowcu organizujew 2018 roku kolejne Letnie Podwórko Teatralne, w ramach którego zaprasza najmłodszych na spektakle.

Program:

24.06.2018, godzina 16.00   Król Maciuś
Spektakl powiada historie małego chłopca, który w wieku 10 lat musiał stanąć na czele swojego królestwa w bardzo odpowiedzialnej roli króla. W czasie spektaklu dzieci przekonają się, że dorosłość nie jest taka jak nam się do końca wydaje.
Wcale nie można robić, czego się tylko chce, a już na pewno nie jest tak, że nikogo nie trzeba pytać o zdanie. W rzeczywistości trzeba podejmować decyzję i być za nie odpowiedzialnym. Trzeba pamiętać, że wszystko co robimy niesie za sobą jakieś konsekwencje nie tylko dla nas, ale też dla innych. Tego wszystkiego dzieci naucza się w czasie wspaniałej zabawy, którą gwarantuje im spektakl.
Jest w nim mnóstwo humoru i wspólnego działania, bo jak się okaże wspólnymi siłami można zdziałać naprawdę wiele. Pojawi się też mnóstwo zaskakujących postaci.
Czas trwania: 45 minut

29.07.2018, godzina 16.00 Dwa skrzaty - dwa światy
Miluś i Miłasia to dwójka kolorowych krasnali. Wesoło żyją w swoim lesie, do dnia, w którym przyjeżdża do niego... skrzat. Nikt nic o nim nie wie, oprócz tego że wygląda inaczej. Oczywiście jego śmieszny wygląd powoduje, że czuje się osamotniony. W dodatku splot przypadków sprawia, że zostaje postawiony w złym świetle. Jak ocenią go dzieci? Jak bohaterowie wybrną z tarapatów? Dzięki pomocy dzieci wszystko skończy się szczęśliwie.
Angażując dzieci do aktywnego udziału w przedstawieniu, uczymy je, że nie wygląd i pozory powinny wpływać na naszą ocenę człowieka, lecz jego postawa i wartości.
Dzieci różnią się między sobą pod wieloma względami, pochodzą z różnych warstw społecznych i mimo swego wieku wyraźnie dostrzegają, kto ma najładniejsze ubranka czy chwali się najlepszymi zabawkami. 
Czas trwania: 45 minut

"Czerwony Kapturek"
26.08.2018, godzina 16.00   Czerwony Kapturek
Bajka znana szerokiej publiczności, a jednak... W tym wykonaniu nabiera ona nowego wymiaru. Wilk zamiast być strasznym potworem, raczej wzbudzają salwy śmiechu niż powszechną grozę. Świetnie przygotowany spektakl gwarantujący świetną zabawę młodszej i starszej publiczności. Przestrzeń sceniczna wychodzi za sprawą aktorów do publiczności, która bierze aktywny udział w przedstawieniu, co sprawia, że dzieci przeżywają opowieść razem z bohaterami. Scenografia, kostiumy, ciekawy, zabawny i pouczający scenariusz, oprawa muzyczna i piosenki wykonywane na żywo – to właśnie ma Czerwony Kapturek.
Czas trwania: 45 minut

Na wszystkie spektakle wstęp wolny!

Projekt współfinansowany z Sosnowieckiego Programu Wspierania Inicjatyw Kulturalnych.

Spektakl odbędzie się na podwórku kamienicy Piaskownicy Kulturalnej. W przypadku deszczu zostanie przeniesiony do Piaskownicy Kulturalnej.

Tags: bezpłatne spektakle dla dzieci spektakle sosnowiec

PDF Print