languages: PL EN
font size: A A A
layout: Day Night WAI

Kino Światowid w Katowicach

EN - Plac 3-go Maja 7 40-096 Katowice

Road to

Śląska premiera filmu "dobra zmiana" w kinie Światowid

Kino Światowid zaprasza na śląską premierę dokumentalnego filmu "Dobra zmiana" z udziałem reżysera Konrada Szołajskiego. Premiera odbędzie się 11 października 2018 r. o godz. 19.00.

"Dobra zmiana", najnowszy dokument w reżyserii Konrada Szołajskiego, to próba absolutnie bezstronnego uchwycenia aktualnych nastrojów społecznych panujących w Polsce. Bohaterkami filmu są dwie  kobiety, w różny sposób dbające o pielęgnowanie wartości patriotycznych. Marcie, rodowitej gliwiczance, bliskie są ideały narodowe i katolickie, zaś jej wielką pasją jest strzelectwo. Tita pielęgnuje model otwartej demokracji uczestniczącej i pragnie jak najlepszej edukacji dla swojej córki. Film Konrada Szołajskiego, będący niezwykle wyważoną wypowiedzią na temat dzisiejszej Polski, to produkcja, której jednym z głównych celów jest zbudowanie podstaw do dialogu, dyskusji społecznej wolnej od uprzedzeń i gotowych założeń.

Śląski Fundusz Filmowy, prowadzony przed Instytucję Filmową Silesia Film jako jedyny odważył się zostać publicznym mecenatem tego projektu.   

 

Tags: Katowice Kina Światowid Kino Światowid

PDF Print