languages: PL EN
font size: A A A
layout: Day Night WAI

Instytucja Promocji i Upowszechniania Muzyki `Silesia` w Katowicach

EN - Plac 3 maja 31a 40-097 Katowice

Road to

Czas na muzykę. Silesia seniorom. Bliżej muzyki, bliżej siebie w Muzeum Archidiecezjalnym

W katowickim Muzeum Archidiecezjalnym, ul. Wita Stwosza 16, 16 czerwca o godz. 12.00 rozpocznie się spotkanie z prof. Andrzejem Jasińskim.

Koncert poprowadzi Lilianna Moll-Gerlich.

W programie:
utwory fortepianowe Wolfganga Amadeusa Mozarta, Fryderyka Chopina, Franza Schuberta, Ignacego Jana Paderewskiego oraz rozmowa z prof. Andrzejem Jasińskim na temat siły oddziaływania muzyki
.

Nie po raz pierwszy w kalendarzu koncertowym Instytucji Promocji i Upowszechniania Muzyki „Silesia” pojawia się spotkanie z prof. Andrzejem Jasińskim. Ich cykliczność to odpowiedź na nieustannie żywe zainteresowanie melomanów, pamięć o ich niezwykłej atmosferze i chęć czerpania wciąż na nowo z obcowania z niezwykłą, fascynującą osobowością i jednym z największych autorytetów nie tylko przecież polskiego życia muzycznego. Mieszkańcy Katowic mogą korzystać z tego przywileju, że miasto to jest miejscem zamieszkania Profesora, a on sam od wielu lat, niezależnie od swoich licznych pedagogicznych i artystycznych zobowiązań, nie tylko chętnie bierze udział w koncertach, ale również opowiada o muzyce, dzieląc się z audytorium swoim przeżywaniem muzyki, głębią swoich muzycznych spostrzeżeń wyrażonych plastycznym językiem i pełną otwartością na bezpośredni dialog z publicznością. Tym razem kontekst muzycznych refleksji związany zostanie z twórczością największych muzycznych indywidualistów i zmierzał będzie do odpowiedzi na pytanie, w czym tkwi siła oddziaływania ich języka muzycznego i kiedy może on przetrwać próbę czasu.

 

Wstęp wolny.

Inicjatorem cyklu jest Instytucja Promocji i Upowszechniania Muzyki "Silesia" w Katowicach.

Tags: Instytucja Promocji i Upowszechniania Muzyki 'Silesia' Katowice koncert muzyka

PDF Print