languages: PL EN
font size: A A A
layout: Day Night WAI

Empik Supersam w Katowicach

EN - Plac Piotra Skargi 6 40-091 Katowice

Road to

Wakacyjna strefa relaksu na dachu Supersamu - Super Summer

Obrazem i dźwiękami pulsuje wakacyjna strefa relaksu na dachu katowickiego SUPERSAMU. Odbywają się tu koncerty (soboty), wyświetlane są filmy (wybrane środy), ale miejsce jest także odpowiednie na urządzenie sobie miejskiej przerwy od codziennych obowiązków. W programie na ten tydzień: koncert zespołu Fonogon (sobota, 13 lipca, godz. 19:00), a w środę (10 lipca, godz. 20:30) projekcja filmu Przełęcz ocalonych.

Letnią strefę rozrywki i relaksu w Supersamie zaprojektowała znana śląska pracownia - KOLEKTYW MUSK. Strefa jest wyposażona w wygodne leżaki, a pastelową kolorystyką nawiązuje do najcieplejszej pory roku. Można tu odpocząć w otoczeniu dachów katowickich kamienic, a w dniach wydarzeń posmakować ziemniaczanych – i nie tylko – specjałów serwowanych przez ekipę KROYONE.

Hitem strefy SUPER SUMMER jest seria kameralnych koncertów, przygotowanych przez Supersam we współpracy z instytucją kultury Katowice Miasto Ogrodów. Wszystkie zespoły, które prezentują się na dachu domu handlowego, są laureatami dotychczasowych edycji projektu Dzielnica Brzmi Dobrze.

Wśród nich jest też gwiazda najbliższej soboty – zespół FONOGON. Fonogon w sposób nieoczywisty łączy różne osobowości. Nie ma tu jednego bębniarza, wokalisty, basisty, tekściarza. Koncerty – jak i cały skład - są dziwne: nieustanny ruch na scenie połączony z muzyką – z jednej strony przyjemną i wpadającą w transowość, z drugiej – drażniącą i niepokojącą. Od radiowych brzmień, które mogą kojarzyć się z jazdą z paką przyjaciół pierwszymi samochodami (lub ciuchcią w nieznane), zwiedzając obce krainy w najdłuższe wakacje życia, po anielskie uniesienia pozwalające poczuć się jak na high'u (z ang. wysoko).

Z myślą o miłośnikach X muzy, w wybrane środy (godz. 20:30) na dachu Supersamu wyświetlane są filmy. W tę środę widzowie zobaczą Przełęcz ocalonych - dramat historyczny w reżyserii Mela Gibsona.

Wstęp do letniej strefy Supersamu oraz udział w organizowanych w niej atrakcjach jest bezpłatny.

Program kolejnych koncertów:

ZOŚKA (20 lipca)

AISELIS (27 lipca)

ŻYJOKI (3 sierpnia)

LÓD 9 (10 sierpnia)

ERITH (17 sierpnia)

SZKLANE OCZY i THE CORNWALL (24 sierpnia).

BUKOWICZ i THE PARTY IS OVER (31 sierpnia).

Tags: No tags

PDF Print