languages: PL EN
font size: A A A
layout: Day Night WAI

Siemianowickie Centrum Kultury

EN - Plac Niepodległości 45 41-106 Siemianowice Śląskie

Road to

Wakacje w Siemianowicach Śląskich. Oferta Siemianowickiego Centrum Kultury i oddziałów

Siemianowickie Centrum Kultury zaprasza na wakacyjne zajęcia i imprezy dla dzieci i rodzin.

W Parku Tradycji 19 lipca o godz. 20.00
Chill Time to  propozycja spędzenia wakacyjnego wieczoru na terenie SCK – Parku Tradycji. Muzyka na żywo, leżaki, poduszki, dobre towarzystwo to sposób na miły letni wieczór w mieście. Wystąpi zespół IKSY. Wstęp wolny.

Kino letnie w Willi Fitznera, każdy wtorek i czwartek od lipca do sierpnia, g. 20.30
Siemianowickie Centrum Kultury – Willa Fitznera zaprasza w każdy wtorek i czwartek wakacji (lipiec, sierpień) o godz. 20:30 na patio, gdzie będzie można jak za dawnych lat poczuć magię letniego kina na świeżym powietrzu. Plażowe leżaki będą do dyspozycji i komfortu naszych kinomanów. Wstęp wolny. Ilość miejsc ograniczona.

Pracownia kreatywna H2O, ul. Wyspiańskiego 5, worki dzieci 5 – 7 l. g. 11 – 12.00, czwartki od 8 l. – 17 – 18
W Pracowni Zajęć Kreatywnych H2O, na 7 specjalistycznych stanowiskach, uczestnicy mogą bawić się i eksperymentować: wodą, parą wodną (o temperaturze pokojowej), powietrzem sprężonym (o bezpiecznych parametrach), prądem elektrycznym (o niskim napięciu), światłem.

W zależności od wieku i potrzeb młodych eksperymentatorów kładziemy główny nacisk na ZABAWĘ (makiety modelarskie, mechaniczne zabawy zręcznościowe, pneumatyczne Lego) lub przesuwamy akcent na WALOR EDUKACYJNY (doświadczenia z barwą, światłem, optyką, prostymi maszynami). Andrzej Lebek – autor i instruktor pracowni – dotychczasowo prowadził swoje zajęcia w wielu placówkach oświatowych oraz instytucjach kultury na terenie Śląska i Polski. Teraz jesteśmy do Państwa dyspozycji na miejscu, w pięknej pracowni, która stanowi część oferty edukacyjnej Siemianowickiego Centrum Kultury, a mieści się w budynku Zespołu Szkół nr 2 przy ul. Stanisława Wyspiańskiego w Siemianowicach Śląskich. Grupy max 20 osób.
Bilety w cenie 9 zł do nabycia WYŁĄCZNIE we wszystkich oddziałach SCK lub online.

Od 8 lipca w SCK Park Tradycji będzie można miło spędzić czas ucząc się j.angielskiego.
Sena Kılınç z Turcji i  Xinjie WU z Hong Kongu przebywają Polsce w ramach programu Understand prowadzonego przez AISEC – największą na świecie, niezależną organizację prowadzoną przez młodych ludzi, działająca w 122 krajach na poziomie lokalnym, narodowym i globalnym.
Zapraszamy dzieci i młodzież do udziału w BEZPŁATNYCH LEKCJACH JĘZYKA ANGIELSKIEGO, ZAJĘCIACH EDUKACYJNYCH i ANIMACJACH prowadzonych przez Senę i Xinjie.
Zajęcia potrwają przez 3 tygodnie (pon. – czw., g. 10.00 – 15.00), udział w zajęciach jest całkowicie bezpłatny, zajęcia mają formułę otwartą (można dołączyć w dowolnym momencie, można brać udział w nich przez tyle czasu, ile się chce), nie trzeba się zapisywać, dwoje edukatorów prowadzi zajęcia równocześnie, dzięki czemu są w stanie – w razie potrzeby – dzielić uczestników ze względu na wiek lub stopień zaawansowania językowego.

Siemianowickie Centrum Kultury Bytków zaprasza na akcję „Przygoda na dworze baśniowego króla”. Będą to tematyczne gry, zabawy, spotkania i konkursy dla dzieci powyżej 5 roku życia, które odbywać się będą w okresie 15-18 lipca (poniedziałek- czwartek), w godzinach 10.00-12.00.
Program akcji „Przygoda na dworze baśniowego króla”:
15 lipca (poniedziałek), godz. 10.00 – Dobre maniery i sztuka poruszania się po pałacu (poznajemy królewski savoir-vivre, zasady bezpieczeństwa, rozmowa z przyboczną strażą pałacową (policja, Straż Miejska, Straż Pożarna), gra w wielkoformatową grę,
16 lipca (wtorek), godz. 10.00 – Rycerz i dama dworu: kostiumy i stosowne zabawy,
17 lipca (środa), godz. 10.00 – Królewski bal: zabawa kostiumowa dla dzieci,
18 lipca (czwartek), godz. 10.00 – Najpiękniejsze baśnie, opowiadanie  z elementami inscenizacji.

Zapraszamy na „Bajkowe wakacje z SCK” do kina w Parku Tradycji, podczas których najmłodsi wraz z rodzicami będą mogli oglądać znane i lubiane filmy familijne. Ilość miejsc ograniczona. Wstęp wolny. G. 10.00, wtorki.

Jak co roku Siemianowickie Centrum Kultury zaprasza w każdą lipcową niedzielę o godzinie 17.00 do amfiteatru w Parku Miejskim na bezpłatne spektakle teatralne dla dzieci  w ramach Teatralnego Lata pod Chmurką. W  tym roku spektakle prezentować będzie teatr Blaszany Bębenek.
Tytuły spektakli:
7 lipca – „Podróże Baltazara Gąbki”
14 lipca – „Skarb to nie tylko złoto”
21 lipca – „Smerfne przygody”
28 lipca – „Piraci i wyspa skarbów”
WSTĘP WOLNY! W przypadku ulewnego deszczu spektakle nie odbędą się.

Jak co roku Siemianowickie Centrum Kultury – Jarzębina zaprasza w każdą wakacyjną niedzielę na rodzinne wycieczki. W tym roku bilety będzie można kupić wyłącznie w SCK- Jarzębina. Zbiórka na wszystkie wycieczki przy sklepie spożywczym, przy ul. Kasztanowej.

7 lipca (niedziela) SCK – Jarzębina, godz. 8.00, Wycieczka – Ustroń Równica. Bilety w cenie 45 zł. od osoby

14 lipca (niedziela) SCK – Jarzębina, godz. 7.00, Wycieczka – Słowacja Orawica. Bilety w cenie 60 zł od osoby.
21 lipca (niedziela) SCK – Jarzębina, godz. 9.00, Wycieczka – rejs statkiem po Odrze, biesiada w stodole. Bilety w cenie 90 zł od osoby.
28 lipca (niedziela) SCK – Jarzębina, godz. 7.30, Wycieczka – Wrocław Panorama Racławicka. Bilety w cenie 95 zł (dorośli) / 90 zł (dzieci, młodzież, emeryci, renciści).
4 sierpnia (niedziela) SCK – Jarzębina, godz. 8.00, Wycieczka – Czechy Jablonków, Gorolskie Święto. Bilety w cenie 55 zł od osoby.
11 sierpnia (niedziela) SCK – Jarzębina, godz. 8.00, Wycieczka – Wieliczka kopalnia soli. Bilety w cenie 100 zł (dorośli) / 90 zł (dzieci, młodzież, emeryci, renciści).
18 sierpnia (niedziela) SCK – Jarzębina, godz. 9.00, Wycieczka – rejs statkiem po Odrze, biesiada w stodole. Bilety w cenie 90 zł od osoby.
25 sierpnia (niedziela) SCK – Jarzębina, godz. 7.00, Wycieczka – Szaflary i Zakopane. Bilety w cenie 60 zł od osoby.

Klub Gier Planszowych w Siemianowickim Centrum Kultury – Park Tradycji, to doskonała okazja aby zagrać w gry, rozwijać swoje zdolności logicznego myślenia, jak i poznawać nowe osoby. Zapraszamy na cotygodniowe godziny wspólnej zabawy. Gramy od 17:00 do 22:00. Wstęp wolny!

22 lipca w godz. 11 – 13 zapraszamy na Rynek Miejski dzieci oraz dorosłych, ale przede wszystkim łasuchów na coroczne Święto Czekolady. Animacje dla dzieci, gry, zabawy, a przygrywać będzie przybyłym Tadeusz Zdechlikiewicz. Wstęp wolny.

Tags: No tags

PDF Print