languages: PL EN
font size: A A A
layout: Day Night WAI

Muzeum Śląskie w Katowicach

EN - Plac T. Dobrowolskiego 1 40-205 Katowice

Road to

"Wyrwani życiu". Koncert w 100 rocznicę zakończenia I Powstania Śląskiego

W sierpniu świętujemy 100. rocznicę wybuchu i zakończenia I Powstania Śląskiego. Te wydarzenia, tak ważne dla naszego regionu, zostaną uczczone wyjątkowym koncertem plenerowym, który swoje miejsce będzie miał na parkingu Muzeum Śląskiego 24 sierpnia. W pierwszej części o g. 19:00 wystąpią Grubson, Aleksandra Królik, Czesław Mozil, Renata Przemyk, Sebastian Riedel i Skubas. Z kolei część rozpoczynającą się o 20:30 wypełni Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej wraz ze światowej klasy solistką, Iwoną Sobotką. Rangę tego wydarzenia podniesie także wybitna postać, która poprowadzi muzyków zza pulpitu dyrygenckiego – maestro Krzysztof Penderecki, którego tego dnia zobaczymy w podwójnej roli – z batutą w ręku i jako kompozytora, wysłuchamy bowiem m.in. jego Chaconny.

Później przyjdzie czas na jedno z najbardziej znanych dzieł muzyki drugiej połowy XX wieku i zarazem najsłynniejszy utwór Henryka Mikołaja Góreckiego, czyli III Symfonię op. 36 Symfonię pieśni żałosnych. 

Koncert jest organizowany wspólnie przez Filharmonię Śląską i Muzeum Śląskie pod patronatem Marszałka Jakuba Chełstowskiego.

24 sierpnia 2019, sobota, godz. 20:30
Muzeum Śląskie
100. rocznica powstań śląskich
Iwona Sobotka – sopran
Krzysztof Penderecki – dyrygent
Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
Program:
Krzysztof Penderecki – Chaconne
Henryk Mikołaj Górecki – III Symfonia Symfonia pieśni żałosnychna sopran solo i orkiestrę op. 36.

Tags: Filharmonia Śląska im. Henryka Mikołaja Góreckiego Katowice Muzeum Śląskie

PDF Print