languages: PL EN
font size: A A A
layout: Day Night WAI

Miejski Dom Kultury `Batory` w Chorzowie

EN - Plac Stefana Batorego 6 41-506 Chorzów

Road to

BLUESTRACJE 2020

Bluestracje 2020

Wystąpią:

Katarzyna Pietras - wokalistka i autorka tekstów, liderka grup muzycznych Kashmir i Cate Likes Candy. Katarzyna jest córką frontmanki zespołu Bajm, Beaty Kozidrak i Andrzeja Pietrasa, który jest menadżerem zespołu żony.

Pola Chobot & Adam Baran - Kiedyś występowali jako Jabłonka, dziś w duecie Pola Chobot i Adam Baran tworzą piosenki, które prostotą i transowością nawiązują do bluesa, często jednak wykraczając poza jego klasyczną formę. Pola jest wokalistką oraz autorką tekstów. Adam to gitarzysta i kompozytor. Podczas koncertów, często uzupełnianych przez perkusję, własne utwory przeplatają psychodelicznymi i awangardowymi improwizacjami. Ich źródła inspiracji to w takim samym stopniu rdzenne work songs, Muddy Waters i Skip James, jak Björk czy Radiohead. - Blues był ogniwem, które połączyło nasze pasje. Pomyśleliśmy, że to fajny punkt zaczepienia, od którego możemy wyjść. I to słowo "wyjść" jest kluczowe, bo nie chcieliśmy zamknąć się w tym gatunku, imitować kompozycje starych bluesmanów - opowiadają muzycy.

Shakura S’Aida - oto co napisał o jednej z płyt artystki Wojciech Mann: "wokalistka, której płytę mam zamiar dziś Państwu polecić, Shakura S’Aida, urodziła się w Nowym Jorku, wychowała w Szwajcarii, ale uważana jest za artystkę kanadyjską, gdyż od wielu lat mieszka w Toronto. Shakura występowała zarówno jako wokalistka zespołu wykonującego modną dziś world music, jak i członkini chórków towarzyszących takim gwiazdom jak Patti LaBelle, Jimmy Smith i Ruth Brown.

Na temat swoich wyborów muzycznych powiedziała niedawno, że może śpiewać i jazz, i pop, ale tak naprawdę to była, jest i będzie śpiewaczką bluesową. Słowa te potwierdza jej nowa płyta „Brown Sugar”. Większość piosenek skomponowała spółka Shakura S’Aida/Donna Grantis. Ms Grantis to gitarzystka towarzysząca obecnie S’Aidzie podczas europejskiego tournée. O jej zainteresowaniach i umiejętnościach muzycznych niech świadczy fakt, że jako nastolatka dotarła do półfinału ogólnoamerykańskiego konkursu gitarzystów imienia Jimiego Hendrixa.

Nad płytą „Brown Sugar” panie pracowały w Memphis, Tennessee, pod okiem Jima Gainesa, producenta m.in. Steviego Raya Vaughana, Santany i Buddy’ego Guya. Warto poszukać tej świetnej bluesowej płyty, a jeżeli ktoś ma cierpliwość i czas, to powinien również rozejrzeć się za poprzednim tytułem Shakury „Blueprint”.

Piątek 24 kwietnia godzina 19:00, Miejski Dom Kultury Batory w Chorzowie.

 

Tags: No tags

PDF Print