languages: PL EN
font size: A A A
layout: Day Night WAI

Klub muzyczny Katofonia w Katowicach

EN - Plac Mariacka 18 a 40-014 Katowice

Road to

Desert Storm / The Grand Mal / Black Smoke | Katowice

Brytyjska inwazja, za którą odpowiadają stoner/sludge'owcy z Desert Storm i stoner/rockowcy z The Grand Mal. Gościnnie w Katowicach porcja pierwszorzędnego wrocławskiego sludge'u w postaci Black Smoke.

Zagrają:

DESERT STORM – może i pochodzą z Oxfordu, ale żadne z nich grzeczne uczniaki. Desert Storm łoją po pysku solidnym riffem, obficie polany sludge'ową smołą. Od 2007 nagrali cztery albumy, a obecnie wracają z piątym. Grali już trasy z Karma To Burn, Nashville Pussy i Raging Speedhorn, byli tez gośćmi Desertfestu, a scenę ponadto dzielili m.in. z Red Fang i Orange Goblin. To będzie ich trzecia wizyta w Polsce.

THE GRAND MAL – nowy, świeży projekt muzyków Desert Storm i Mother Corona. Stonerowy groove z rockowym sznytem, czyli Unida spotyka Queen of the Stone Age i razem rozkręcają imprezę życia. Ich debiutancki album „The Grand Mal” z 2019 doceniło zarówno brytyjskie podziemie, jak i tuzy z Kerrang!

BLACK SMOKE – załoga z Wrocławia, które to miasto jak doskonale wiadomo wyrosło na stolicę polskiego sludge'u. BS nie biorą jeńców, grają ciężko, wściekle i głośno. Na koncie debiutancka EPka z 2015 o wymownym tytule „Fuck Society” i album „Holy Reptilian Mother” z 2019. Koncertowali u boku takich składów, jak Bongzilla, Black Tusk, Fistula czy Lifetaker.

Wtorek, 12 maja 2020 godzina 19:00, Katofonia w Katowicach.

Tags: No tags

PDF Print