languages: PL EN
font size: A A A
layout: Day Night WAI

Kino Studyjne Kadr w Dąbrowie Górniczej

EN - Plac Wojska Polskiego 52 41-300 Dąbrowa Górnicza

Road to

Sen nocy letniej | NT Live | retransmisja spektaklu

Synopsis:
Nicholas Hytner (reżyser przezabawnej, brawurowej komedii Człowiek dwóch szefów czy rockowego, uwspółcześnionego Juliusza Cezara) porywa widzów do szekspirowskiego lasu spowitego mgłą i światłem księżyca. Czekają tam na Was bohaterowie Snu nocy letniej i szykują iście szaloną przygodę!

W zaczarowanym lesie dojdzie do niezwykłego spotkania. Na drodze dwóch par nieszczęśliwych kochanków oraz trupy aktorskiej staną Król i Królowa bajkowej krainy. Magiczna królewska para nie zawaha się wtrącić w losy śmiertelników.

Bridge Theatre w Londynie zamieni się w świat z sennych marzeń, pełen latających wróżek, nieprzeniknionych mgieł i światła księżyca.

W tej adaptacji najsłynniejszej szekspirowskiej komedii romantycznej główną rolę zagra Gwendoline Christie, znana z roli Brienne z Thartu w serialowej ekranizacji powieści George’a R.R. Martina, Gra o tron.

Czy wiesz, że...?

Nie jest znana dokładna data powstania sztuki. Uważa się jednak, że był to rok 1595 lub 1596. Istnieją dwie hipotezy co do celu jej powstania. Pierwsza mówi, że był to utwór napisany specjalnie na wesele bliżej nieznanej, bogatej pary – w 1596 roku miało miejsce wiele takich ślubów. Druga zaś stwierdza, że Sen nocy letniej został napisany specjalnie dla królowej Elżbiety I.

Czas trwania: 197 min

William Szekspir

Obsada: Gwendoline Christie (Titania), Oliver Chris (Oberon), Hammed Animashaun (Nick Bottom), David Moorst (Puck)
Reżyseria: Nicholas Hytner

Czwartek 11 czerwca godzina 18:00, Kino Kadr (data zmieniona z 22 kwietnia 2020).

Tags: No tags

PDF Print