languages: PL EN
font size: A A A
layout: Day Night WAI

Międzynarodowe Centrum Kongresowe

EN - Aleja Korfantego 40-166 Katowice

Road to

Koncert Voices & Marika Singers - ZMIANA TERMINU

25 kwietnia 2020 r. w Międzynarodowym Centrum Kongresowym odbędzie się koncertu Marika Singers, bardzo popularnej grupy wokalnej z Pragi.

Od momentu powstania w 2008 r. Marika Divišová (dyrygent, szef i serce zespołu) zgromadziła około dwudziestu amatorskich śpiewaków, do których dołączyło później kilku muzyków. Jednak ta profesjonalnie heterogeniczna grupa była w stanie oczarować i zaimponować entuzjazmem, że ich koncerty zostały wyprzedane, miały kilka programów zarówno w radiu, jak i telewizji a udana zagraniczna trasa (Niemcy, Włochy, Słowacja, Francja) była tylko dowodem świetnych występów towarzyszących ich występom.

Bilety na ich koncerty w rodzimych Czechach sprzedają się na pniu!

Teraz przyjeżdżają do Polski, do Katowic. Repertuar jest wyjątkowy i bardzo nietypowy, ponieważ można usłyszeć duchowe i świeckie piosenki, piosenki ludowe i muzyczne, gospel oraz klasyki pop i rock. Oprócz przejmowanych utworów można dowiedzieć się o ich nietypowych modyfikacjach (własne teksty, aranżacje) lub oryginalnych prac nadwornego kompozytora Jerzyho Chvojki.

Koncerty, na których nikt się nie nudzi. Spektakularne przeplatanie się i łączenie partii solowych i chóralnych, struktura kompozycji i ich interpretacja to tylko dowód na to, że entuzjastyczni amatorzy potrafią profesjonalnie występować pod wielkim przewodnictwem.

Sobota 25 kwietnia godzina 19:00, Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach.

ZMIANA TERMINU na 15 listopada 2020 r.

Tags: No tags

PDF Print