languages: PL EN
font size: A A A
layout: Day Night WAI

Pałac Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej

Street Wolności 1 41-300 Dąbrowa Górnicza

Road to

PIWNICA - Blauka. KONCERT ODWOŁANY!

Ostatni z koncertów cyklu PIWNICA przed wakacyjną przerwą! Na scenie Piwnicy Teatralnej Pałacu Kultury Zagłębia 15 maja o 19:00 zagra Blauka!

PIWNICA to cykl koncertów młodej muzyki zapoczątkowany w Pałacu Kultury Zagłębia w 2017. Raz w miesiącu (czasami dwa razy) Piwnica Teatralna PKZ gości obiecujące młode, polskie zespoły wykonujące różnorodną muzykę alternatywną. W ciekawej przestrzeni Piwnicy rozbrzmiewa muzyka elektroniczna, indie-pop, jazz i wiele innych. Można usłyszeć znane zespoły występujące na festiwalach muzyki alternatywnej, startujące w konkursach muzycznych, będące na początku swojej muzycznej kariery i prezentujące wysoki poziom artystyczny, połączony ze świeżą energią.

Blauka - to polski zespół tworzący muzykę z pogranicza rocka, indie, vintage. Gatunek nazywany jest przewrotnie przez twórców jako "retrospektywny rock rekreacyjny", który w zasadzie mówi tyle samo niewiele, a o ile ciekawiej brzmi. Pomysłodawcami i założycielami Blauki jest duet pisarsko-kompozytorski w osobie Georginy Tarasiuk- autorki tekstów i muzyki oraz Piotra Lewańczyka- basisty i producenta muzycznego. Blauka to spostrzegawcze, często humorystyczne teksty piosenek skrywające zbiór przemyśleń, marzeń i galimatiasów ludzkich relacji we współczesnym świecie. Ich piosenki charakteryzuje rzadko spotykane podejście do kompozycji muzycznej, wrzucone do abstrakcyjnego worka pełnego groteski, absurdu i dystansu do samych siebie.

Zespół wydał trzy, bardzo dobrze przyjęte single, będące zapowiedzią debiutanckiego albumu Miniatura, którego premiera miała miejsce 27 września 2019 roku: Figle zuchwałe, Zawzięcie, Fantazmat.

Piątek 15 maja godzina 19:00, Pałac Kultury Zagłębia.

KONCERT ODWOŁANY.

Tags: No tags

PDF Print