languages: PL EN
font size: A A A
layout: Day Night WAI

Kino Helios w Katowicach

EN - Plac Uniwersytecka 13 40-007 Katowice

Phone number

+48 32 603 01 06

Road to

Filmowy Uniwersytet III Wieku w katowickim kinie Helios

Filmowy Uniwersytet III Wieku jest inicjatywą katowickiego kina Helios mieszczącego się w budynku Altusa.  Uniwersytet działa od października i zaprasza wszystkich chętnych.

Ceny biletów wynoszą 13 zł. Oprócz seansu bilet gwarantuje bezpłatną kawę lub herbatę oraz spotkanie po seansie. Rezerwacja nie jest konieczna, ale zalecana - w dzień seansu najbardziej atrakcyjne miejsca już są zarezerwowane. Rezerwacja pod nr tel.: 32 603 01 06.

11.04.2012 godzina 15.00, "Hans Kloss. Stawka większa niż śmierć"
Koenigsberg, 1945 rok. Hans Kloss (Tomasz Kot) - agent polskiego wywiadu o kryptonimie J-23 - wpada na trop skarbu zrabowanego przez nazistów. W intrygę zaangażowany jest stary znajomy Klossa - Hermann Brunner (Piotr Adamczyk). Kloss, próbując pokrzyżować plany wroga, stara się ocalić z wojennej pożogi piękną Elzę (Marta Żmuda Trzebiatowska), dla której gotów będzie zaryzykować bezpieczeństwo swojej misji. Twórcy "Klossa" nie ukrywają inspiracji klasyką gatunku - filmami "Tylko dla orłów" i... "Komandosi z Navarony". "Hans Kloss. Stawka większa niż śmierć" to trzymający w napięciu, szpiegowski film wojenny utrzymany w klimacie legendarnego serialu, ale opowiedziany językiem współczesnego kina - ze spektakularnymi efektami specjalnymi i dynamiczną, pełną suspensu akcją. W obsadzie znaleźli się znakomici aktorzy w nowych, zaskakujących wcieleniach, a także niezapomniani serialowi antagoniści Brunner i Kloss - Emil Karewicz oraz Stanisław Mikulski, których spotkanie po latach będzie wstępem do pasjonującej podróży w przeszłość i odkrycia jednej z największych tajemnic III Rzeszy.

9.05.2012, godzina 15.00, "Nietykalni"
Proste historie najcelniej trafiają do serca widzów. Bez wybuchów, efektów specjalnych, sztucznych uśmiechów. Wzięte prosto z życia i jak samo życie raz śmieszne, raz smutne. Ta historia wydarzyła się naprawdę. Francuski milioner w wyniku wypadku ląduje na wózku inwalidzkim. Jego opiekunem zostaje chłopak znikąd. Z dnia na dzień ich życie się zmienia. Na lepsze. Razem przeżywają największą w życiu przygodę. Opowieść zaczyna się jak dramat a jest nazywana najlepszą francuską komedią ostatnich lat. Zachwyciła już 25 milionów widzów i pokonała w rywalizacji o Cezary „Artystę”. Podobnie jak kasowy hit „Amelia” to film, który sprawia, że wychodzimy z kina z uśmiechem na ustach, po prostu szczęśliwsi.

 

Tags: Altus film filmowy uniwersytet III wieku katowice Kino Helios kino helios w katowicach projekcja filmowa spotkanie dla seniorów zajęcia dla seniorów

PDF Print