languages: PL EN
font size: A A A
layout: Day Night WAI

Miejska Biblioteka Publiczna w Piekarach Śląskich

EN - Plac Kalwaryjska 62D 41-940 Piekary Śląskie

Road to

Podsumowanie projektu 'Cztery łapy' i otwarcie wystawy w piekarskiej bibliotece

23 marca o godzinie 13.15 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Piekarach Śląskich odbędzie się uroczystość podsumowania wszystkich działań w pojekcie „Cztery Łapy” i otwarcie wystawy prezentującej wszystkie prace plastyczne, które wpłynęły na konkurs pt. „Czworonożni ulubieńcy”.

Kształtowanie postaw humanitarnego traktowania „braci mniejszych” przez człowieka oraz wzrost świadomości w tym zakresie było celem projektu pod nazwą „Cztery Łapy”. Na projekt złożył się cykl spotkań w Bibliotece i poza nią, spotkania dla najmłodszych (5 - 7 lat) oparte o serię książek „Zaopiekuj się mną” , bal przebierańców dla dzieci pod nazwą „101 dalmatyńczyków”, zbiórka suchej karmy dla schroniska dla zwierząt w Tarnowskich Górach „Cichy Kąt” (zebrano 204,5 kg suchej karmy dla psów i kotów). W ramach projektu odbyło się także spotkanie z Magdaleną Kulus i jej psem przewodnikiem Igorem, a także spotkanie z trenerkami Śląskiego Centrum Kynologicznego „Prestor” z Katowic i ich podopiecznymi psami – Magią, Antonim i Molo.

Zorganizowano też ogólnomiejski konkurs plastyczny pod nazwą „Czworonożni ulubieńcy”. Spośród wszystkich prac zgłoszonych do konkursu, jury wyłoniło 12 najlepszych, które stanowią grafikę do  kalendarza na 2012 rok.

Tags: biblioteka czteronożni ulubieńcy cztery łapy konkurs Piekary Śląskie projekt wystawa zwierzęta

PDF Print