languages: PL EN
font size: A A A
layout: Day Night WAI

Klub Inicjatyw Kulturalnych w Gliwicach

EN - Plac Studzienna 6 44-100 Gliwice

Address e-mail

kikgliwice@gmail.com

Phone number

+48 32 231 55 36

Road to

Podwieczorki muzyczne w Willi Caro - spotkanie siedemdziesiąte

Samorząd Miasta Gliwice oraz Stowarzyszenie Klub Inicjatyw Kulturalnych i Muzeum w Gliwicach zapraszają 14 października 2018 r. o godzinie 16.00 do Willi Caro, ul. Dolnych Wałów 8a na koncert pt. „Kwiaty polskie”, który poprowadzi Piotr Oczkowski.

Wystąpią:

Magdalena Okońska – sopran
Marta Pagacz-Janik – sopran
Adam Mazoń – fortepian

W programie: F. Chopin, S. Moniuszko, S. Niewiadomski, M. Karłowicz, L. Różycki, K. Szymanowski

Już po raz siedemdziesiąty w Willi Caro czeka nas popołudnie pełne muzycznych wrażeń. Pozostając przy polskim repertuarze, tym razem skupimy się na pieśni, która w historii naszej kultury muzycznej zajmowała zawsze szczególne miejsce. Muzyka połączona ze słowami od zawsze przynosiła ukojenie, wyrażała emocje, dodawała otuchy. Dawniej, kiedy nie było jeszcze radia, telewizji i internetu, wspólne śpiewanie piosenek było doskonałą rozrywką, która zacieśniała więzy, budowała poczucie wspólnoty, pomagała kultywować tradycje i pamięć o historii. Jeszcze do niedawna takie wspólne spędzanie czasu i wzajemne przekazywanie sobie słów i melodii wynikało z potrzeby serca -  w sposób szczególny trzeba było pokazać, że Ojczyzna nie zginęła, jest w polskiej poezji i w polskiej muzyce. Dziś chcemy przypomnieć ducha tamtych czasów, prezentując najpiękniejsze kwiaty polskiej liryki wokalnej, bliskie sercu każdego z nas.

Bilety w cenie 16 zł i 12 zł do nabycia od 10 października w Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej, czynnym od wtorku do soboty w godz. od 10.00 do 18.00 oraz przed koncertem w Willi Caro.

Tags: Gliwice koncerty w Gliwicach Muzeum w Gliwicach muzyka klasyczna Podwieczorki muzyczne w Willi Caro Stowarzyszenie Klub Inicjatyw Kulturalnych Willa Caro

PDF Print