języki: PL EN
rozmiar tekstu: A A A
wersja portalu: Dzień Noc WAI

Miejsce

Ulica Jarosława Dąbrowskiego 18 41-710 Ruda Śląska

Adres e-mail

biblio@r-sl.pl

Nr telefonu

+48 32 242 05 86

Strona internetowa

http://biblioteka.r-sl.pl

Dojazd

Miejska Biblioteka Publiczna w Rudzie Śląskiej

Miejska Biblioteka Publiczna w Rudzie Śląskiej jest największą i najstarszą instytucją kultury w mieście.

Oprócz tradycyjnych książek w bibliotece rudzkiej wypożycza się audiobooki, filmy, muzykę oraz gry komputerowe i gry na konsole. Zbiory dla osób niepełnosprawnych  na życzenie przywożone są do domów.

W książnicy odbywają się konkursy plastyczne i literackie, np. Regionalny Konkurs Poetycki w Gwarze Śląskiej im. ks. Norberta Bonczyka. Organizowane są wystawy, rozmowy o książkach, wykłady na temat literatury i historii regionu. Dla dzieci i młodzieży prowadzone są lekcje biblioteczne, pasowania na czytelnika, warsztaty plastyczne, wycieczki do biblioteki, czytanie bajek w przedszkolach i bibliotece, zajęcia świetlicowe.

W bibliotece działa Dyskusyjny Klub Książki – Dialog (literatura) oraz Dyskusyjny Klub Książki – Barwy (poezja). Klub Literacki Barwy co miesiąc organizuje Warsztaty Literackie oraz Turniej Jednego Wiersza. Towarzyszący DKK program „Autor na żądanie” pozwala czytelnikom spotkać się z wybranym przez siebie polskim pisarzem, m.in. Januszem L. Wiśniewskim, Izabelą Sową, Martą Fox.

Tagi: czytelnia czasopism dla niepełnosprawnych Miejska Biblioteka Publiczna Ruda Śląska wydarzenia kulturalne wypożyczalnia książek zajęcia dla dzieci

PDF Print