języki: PL EN
rozmiar tekstu: A A A
wersja portalu: Dzień Noc WAI

Miejsce

Ulica Bojkowska 37 44-100 Gliwice

Adres e-mail

info@muzeum.gliwice.pl

Nr telefonu

+48 32 335 44 03

Strona internetowa

http://www.muzeum.gliwice.pl

Dojazd

Muzeum w Gliwicach - Oddział Odlewnictwa Artystycznego

Oddział Odlewnictwa Artystycznego w Gliwicach usytuowany jest w kompleksie Nowe Gliwice w budynku dawnej maszynowni Kopalni Węgla Kamiennego „Gliwice”.  Czeka w nim interaktywna przestrzenna ekspozycja, dzięki której  można nie tylko poznać historię odlewnictwa artystycznego w Gliwicach, ale również dzieje tutejszego przemysłu oraz samego regionu i miasta.

Na wystawie ”Słusznie słyną dziś Gliwice” znajdują się wyjątkowo bogate zbiory XIX-wiecznych odlewów żeliwnych powstałych w Królewskiej Odlewni Żelaza w Gliwicach. Odział Odlewnictwa Artystycznego zwiedzać można klasycznie, z towarzyszeniem przewodnika, albo z audio-przewodnikami, dostępnymi  również w języku angielskim. Najmłodsi na wystawie znajdą karty z zagadkami, dzięki którym staną się Poszukiwaczami Żeliwnych Skarbów.

Wszyscy odwiedzający wystawę mogą spróbować swoich sił w sztuce artystycznego odlewnictwa i w oparciu o silikonowe formy wykonać z gipsu repliki ozdobnych plakiet, gemm czy miniaturową figurę czuwającego lwa, następnie nadać im kolory własnej wyobraźni, a na koniec  –  zabrać ze sobą do domu.

Godziny otwarcia:
Wtorek: 9.00 – 15.00
Środa: 9.00 – 15.00
Czwartek: 10.00 – 16.00
Piątek: 10.00 – 16.00
Sobota: 11.00 - 16.00
Niedziela: 11.00 - 16.00.

Tagi: architektura poprzemysłowa Gliwice muzeum Oddział Odlewnictwa Artystycznego odlewy artystyczne wystawa

PDF Print