języki: PL EN
rozmiar tekstu: A A A
wersja portalu: Dzień Noc WAI

Miejsce

Ulica T. Kościuszki 86 40-519 Katowice

Dojazd

Park im. Tadeusza Kościuszki w Katowicach

Park im. Tadeusza Kościuszki ze swoimi 72 h powierzchni jest największym tego typu obiektem w Katowicach. Historia  Parku sięga końca lat osiemdziesiątych XIX w. kiedy to powstał park miejski na terenie podmiejskiego lasu. Z biegiem czasu obszar parku powiększał się, tereny zielone ulegały uporządkowaniu, aż w 1925 r. został nazwany imieniem Tadeusza Kościuszki.

Jego walory estetyczne, tradycja historyczna oraz atrakcyjne położenie czynią go jednym z ulubionych miejsc wypraw wielu katowiczan, ale i osób spoza stolicy województwa śląskiego. Niewątpliwym atutem parku jest rozplanowanie przestrzenne, nawiązujące stylistycznie do parków  angielskich oraz obfitość występujących w nim gatunków roślin.

Znajdująca się na jego terenie ścieżka przyrodnicza pozwala jednocześnie podziwiać piękno przyrody jak i odwiedzić obiekty historyczne, do których zaliczają się wieża spadochronowa oraz Kościół pw. św. Michała Archanioła, będący najstarszą budowlą sakralną na terenie Katowic.

Dodatkową atrakcją parku Kościuszki są liczne imprezy plenerowe, najczęściej o charakterze kulturalnym.

Park rozciąga się między ulicami: Mikołowską, Kościuszki i Aleją Górnośląską (autostrada A4).

Tagi: Katowice koncerty promenadowe kościół pw. św. Michała Archanioła Park im. Tadeusza Kościuszki wieża spadochronowa wydarzenia kulturalne

PDF Print