języki: PL EN
rozmiar tekstu: A A A
wersja portalu: Dzień Noc WAI

Miejsce

Ulica Krauzego 1 41-603 Świętochłowice

Adres e-mail

cks@wp.pl

Nr telefonu

+48 32 345 21 60

Strona internetowa

http://www.cks.org.pl

Dojazd

Centrum Kultury Śląskiej w Świętochłowicach

Centrum Kultury Śląskiej w Świętochłowicach zostało powołane do organizowania i koordynowania wydarzeń kulturalnych w mieście.

Utworzono je  na bazie Domów Kultury „Zgoda" i „Grota". CKŚ mieści się w dwóch budynkach zlokalizowanych w dzielnicy Lipiny (Filia, ul. Chorzowska 73) i Zgoda (Centrala, ul. Krauzego 1). Celem CŚK  jest budowanie i wspieranie szeroko rozumianej kultury, rozrywki i sztuki.

Centrum organizuje spotkania teatralne, koncerty, sesje naukowe poświęcone zagadnieniom Śląska i wydarzeniom lokalnym. W ramach cyklicznej działalności z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi proponuje zajęcia artystyczne, przeglądy twórczości zespołów amatorskich, konkursy i warsztaty. Jest również organizatorem imprez rozrywkowych jak bale karnawałowe, zabawy okolicznościowych, festyny, imprezy plenerowe. Przy CŚK działają m.in. kluby seniora, krótkofalowców, filie bibliotek.

Na zaproszenie CŚK w Świętochłowicach wystąpili już m.in.: Krystyna Janda, Jan Peszek, Jerzy Stuhr. Odbyły się  koncerty takich wykonawców jak Urszula Dudziak, Tomasz Stańko Quartet.

Tagi: Centrum Kultury Śląskiej CKŚ klub krótkofalowców klub seniora Świętochłowice

PDF Print

Powiązane wydarzenia