języki: PL EN
rozmiar tekstu: A A A
wersja portalu: Dzień Noc WAI

Miejsce

Ulica Zamkowa 2 41-211 Sosnowiec

Adres e-mail

centrum@zameksielecki.pl

Nr telefonu

+48 32 266 38 42

Strona internetowa

http://www.zameksielecki.pl

Dojazd

Sosnowieckie Centrum Sztuki - Zamek Sielecki

Sosnowieckie Centrum Sztuki mieści się w Zamku Sieleckim, najstarszej budowli Sosnowca, której początki sięgają średniowiecza.

Obecnie zamek służy kulturze. W Sosnowieckim Centrum Sztuki odbywają się wystawy nie tylko współczesnych twórców, ale również historyczne, spektakle i koncerty. Sosnowieckie Centrum Sztuki posiada Galerię Extravagance, dział historyczny, który zajmuje się organizowaniem wystaw związanych z historią miasta oraz historią Zamku Sieleckiego oraz dział organizacji imprez muzyczno – teatralnych, np. Letniego grania.

Zamek Sielecki położony na lewym brzegu Czarnej Przemszy był wielokrotnie przebudowywany. Przechodził przemiany nie tylko zewnętrzne, zmieniali się również jego właściciele. Jak pisze Rafał Bryła, historyk SCS – Zamku Sieleckiego: „W swojej średniowiecznej historii zamek należał nie tylko do rycerzy i możnowładców, takich jak Abraham z Goszyc czy Otton z Pilczy lub Piotr Szafraniec, ale i do królów polskich z dynastii Jagiellonów”.

Tagi: Galeria Extravagance koncerty organizacja wydarzeń Sosnowiec Sosnowieckie Centrum Sztuki wydarzenia kulturalne wystawa zabytkowe budynki Zamek sielecki

PDF Print