języki: PL EN
rozmiar tekstu: A A A
wersja portalu: Dzień Noc WAI

Miejsce

Ulica Młyńska 16 41-706 Ruda Śląska

Adres e-mail

barwyslaska@interia.pl

Nr telefonu

+48 609 14 25 54

Strona internetowa

http://www.dessin.com.pl/barwyslaska.pl

Dojazd

Stowarzyszenie `Barwy Śląska` w Rudzie Śląskiej

Stowarzyszenie „Barwy Śląska” powstało 6 marca 2008 r. w Rudzie Śląskiej.

Celem statutowym Stowarzyszenia jest promowanie sztuki intuicyjnej i jej twórców, głównie poprzez jej gromadzenie i naukowe badanie, organizowanie wystaw, konkursów, plenerów, imprez kulturalnych oraz działalność wydawniczą, informacyjną i popularyzatorską. Stowarzyszenie współpracuje z instytucjami kulturalnymi, organizacjami społecznymi i gospodarczymi, jak i lokalnymi władzami samorządowymi przy samodzielnym, bądź wspólnym organizowaniu wystaw i konkursów.

Odbyło się już kilkanaście wystaw tematycznych i indywidualnych sztuki nieprofesjonalnej w różnych miastach regionu i kraju. Stowarzyszenie włącza się również do akcji charytatywnych: poprzez darowizny obrazów i fantów na aukcje i loterie. Uczestniczy także w wydarzeniach kulturalnych w Rudzie Śląskiej i regionie, m.in.: Industriadzie, Art Naif Festiwalu. Cykliczną imprezą organizowaną przez Stowarzyszenie jest Konkurs Sztuki Intuicyjnej im. Juliusza Marcisza.

Pracy Stowarzyszenia patronują mecenasi i sponsorzy – firmy i osoby fizyczne.

Tagi: Konkurs Sztuki Intuicyjnej im. Juliusza Marcisza Ruda Śląska stowarzyszenie Stowarzyszenie Barwy Śląska sztuka naiwna wydarzenia kulturalne wystawa

PDF Print

Powiązane wydarzenia