języki: PL EN
rozmiar tekstu: A A A
wersja portalu: Dzień Noc WAI

Miejsce

Ulica Wolności 19/21 41-500 Chorzów

Adres e-mail

kinopanorama@wp.pl

Nr telefonu

+48 32 241 19 68

Strona internetowa

http://www.kinopanorama.pl

Dojazd

Stowarzyszenie Kulturalne Filmowy Chorzów

Stowarzyszenie Kulturalne „Filmowy Chorzów” ma swoją siedzibę w kinie Panorama w Chorzowie, w ścisłym centrum miasta. Celem stowarzyszenia jest upowszechnianie kultury filmowej, edukacja regionalna dorosłych i młodzieży, ochrona, popularyzacja regionalnego dziedzictwa kulturalno-filmowego. Stowarzyszenie prowadzi Akademię Filmową, klub dyskusyjny, organizuje spotkania z ludźmi z filmowej branży, prelekcje i wykłady.

„Panorama”, siedziba Stowarzyszenia, to jedno z najstarszych kin działających w przeszłości w Chorzowie, a dzisiaj jedyne w mieście. Powstało przed I wojną światową i było zawsze kinem premierowym i obiektem komfortowo wyposażonym. W 1994 kino przeszło gruntowny remont i stało się kinem jednosalowym, posiadającym 154 miejsca. Wyświetlany jest tutaj repertuar komercyjny i studyjny. Salę można wykorzystać również do spotkań dyskusyjnych i klubowych.

Tagi: Chorzów Chorzów na taśmach archiwalnych edukacja młodzieży film kino Kino Panorama projekcje filmowe stowarzyszenie kulturalne Stowarzyszenie Kulturalne Filmowy Chorzów

PDF Print

Powiązane wydarzenia