języki: PL EN
rozmiar tekstu: A A A
wersja portalu: Dzień Noc WAI

Miejsce

Ulica św. Jana 10 40-012 Katowice

Adres e-mail

slaski@ateneumteatr.pl

Nr telefonu

+48 32 253 82 21

Strona internetowa

http://www.ateneum.art.pl

Dojazd

Śląski Teatr Lalki i Aktora `Ateneum` w Katowicach

Śląski Teatr Lalki i Aktora „Ateneum” powstały w 1945 r. jest jednym z najstarszych teatrów lalkowych w Polsce.

Współpraca ze śląskimi artystami jest wyróżnikiem katowickiej sceny, ale od wielu lat równolegle rozwijają się kontakty z artystami z kraju i zagranicy. W repertuarze dla dzieci dominuje baśniowa klasyka, choć nie brak pozycji współczesnej dramaturgii. Szczególnie dużo uwagi poświęca się kształtowaniu gustu małych widzów poprzez warstwę plastyczną oraz muzykę.

Nowym wyzwaniem artystycznym jest nurt spektakli dla dorosłych, który pojawił się wraz z premierami Jamy Franza Kafki, Ballad i romansów Adama Mickiewicza oraz Joanny d’Arc w adaptacji Karela Brožka. Od 2002 r. propozycje nie tylko dla najmłodszych uzupełnia Międzynarodowy Festiwal Teatrów Lalek „Katowice – Dzieciom”.

Od 2007 roku działa Galeria Ateneum, będąca równocześnie drugą sceną teatru i przestrzenią ekspozycyjną. Ze swymi przedstawieniami zespół gościł wielokrotnie za granicą, m. in. w Austrii, Czechach, Holandii, Niemczech, Słowacji, USA, Wielkiej Brytanii. Uczestniczył też w krajowych i międzynarodowych festiwalach, niejednokrotnie uzyskując nagrody za swe prezentacje.

REPERTUAR ŚLĄSKIEGO TEATRU LALKI I AKTORA "ATENEUM"

Tagi: Festiwal Katowice - Dzieciom galeria galeria Ateneum Katowice spektakl Śląski Teatr Lalki i Aktora „Ateneum” teatr lalek wydarzenia kulturalne wystawa

PDF Print