języki: PL EN
rozmiar tekstu: A A A
wersja portalu: Dzień Noc WAI

Miejsce

Plac Sejmu Śląskiego 2 40-032 Katowice

Adres e-mail

web@korez.art.pl

Nr telefonu

+48 32 209 00 88

Strona internetowa

http://www.korez.art.pl

Dojazd

Teatr Korez w Katowicach

Teatr Korez powstał w 1990 r. To niezwykle popularny niezależny zespół teatralny na Górnym Śląsku i jeden z najprężniej działających teatrów nieinstytucjonalnych w Polsce.

Korez nie wychodząc z obszaru kultury wysokiej, z łatwością przekonuje do siebie widza. Posiada stałą scenę w Centrum Kultury im. Krystyny Bochenek w Katowicach, gdzie gra swój repertuar oraz prowadzi zajęcia edukacji teatralnej dla młodzieży. Jest również pomysłodawcą i współorganizatorem Letniego Ogrodu Teatralnego oraz Katowickiego Karnawału Komedii. Ma na swoim koncie ponad 3500 wystawień zarówno w kraju, jak i za granicą oraz udziałów w prestiżowych festiwalach. Korez jako pierwszy śląski teatr występował na deskach Starego Teatru w Krakowie. Bogusław Schaeffer  wybrał „Kwartet dla 4 aktorów” do prezentacji na swoim światowym festiwalu.

Teatr jest laureatem wielu nagród i zwycięzcą festiwali. Wielkim sukcesem Teatru stała się realizacja sceniczna kultowej książki Janoscha „Cholonek, czyli dobry Pan Bóg z gliny”. Parę miesięcy po premierze (2005 r.) „Cholonek” otrzymał 3 Złote Maski.

Tagi: Cholonek Katowice Katowicki Karnawał Komedii Letni Ogród Teatralny Mirosław Neinert premiery teatr Teatr Korez

PDF Print

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz
  • mjoe

    2014-09-04 16:20:13

    Genialny "Cholonek", bardzo dobre inne spektakle.