języki: PL EN
rozmiar tekstu: A A A
wersja portalu: Dzień Noc WAI

Miejsce

Ulica M. Konopnickiej 1 41-500 Chorzów

Adres e-mail

info@teatr-rozrywki.pl

Nr telefonu

+48 32 346 19 30

Strona internetowa

http://www.teatr-rozrywki.pl

Dojazd

Teatr Rozrywki w Chorzowie

Teatr Rozrywki w Chorzowie powstał w 1985 roku. Siedzibą Teatru jest secesyjny budynek pełniący do końca II wojny światowej funkcję hotelu (Graf Reden).

Swoje korzenie teatr miał w Music Hallu, powołanym w latach siedemdziesiątych dzięki pomysłowi Komitetu ds. Radia i Telewizji. Music Hall miał być instytucją rozrywkową, produkującą na potrzeby katowickiego oddziału telewizji wielkie rewie w stylu broadwayowskim, musicale i recitale gwiazd. Do występów przygotowywało Studium Taneczno-Wokalne, którego jednym z absolwentów był Janusz Józefowicz. Planu o tym stopniu rozmachu nie udało się zrealizować, ale chorzowski teatr przejął musicalowy charakter wcześniejszej instytucji.

W teatrze ma miejsce wiele polskich prapremier widowisk muzycznych i musicali. Obecnie Teatr posiada dwie sceny. Ma zespół aktorski, wokalny i balet oraz własną orkiestrę. Teatr w okresie letnim zaprasza na Wakacyjny Przegląd Przedstawień.

REPERTUAR TEATRU ROZRYWKI

Tagi: Chorzów Janusz Józefowicz Music Hall musical spektakl muzyczny Teatr Rozrywki Wakacyjny Przegląd Przedstawień widowisko muzyczne

PDF Print