języki: PL EN
rozmiar tekstu: A A A
wersja portalu: Dzień Noc WAI
picture

Miejsce

Ulica Kokota 170 41-711 Ruda Śląska

Nr telefonu

+48 505 31 64 71

Strona internetowa

http://www.tomcis.free.ngo.pl

Dojazd

Towarzystwo Miłośników Ciekawego Świata - TOMCIŚ w Rudzie Śląskiej

Towarzystwo Miłośników Ciekawego Świata TOMCIŚ zostało założone w 2006 roku w Rudzie Śląskiej, jest organizacją pozarządową.

Inicjatorem jego powstania był Ratnasi Suriya Arachchi od lat mieszkający w Polsce poeta i działacz społeczny pochodzący ze Sri Lanki. Obecnie Towarzystwo skupia około dwadzieścia osób z różnych środowisk, a do jego celów zalicza się m.in. przybliżanie, promowanie oraz wzbogacanie wiedzy na temat innych narodów oraz popularyzacja polskiej kultury za granicą.

TOMCIŚ stwarza warunki do swobodnego kształtowania światopoglądu, ochrony praw człowieka, wrażliwości na sztukę, poszanowania inności oraz budowania świadomości ekologicznej. Działa na rzecz zachowania rdzennych i zagrożonych kultur.

Towarzystwo organizuje imprezy turystyczne i społeczne, uczestniczy w programach Unii Europejskiej, angażuje się na rzecz organizacji charytatywnych. Towarzystwo prowadzi cykliczną imprezę Tydzień Kultury Krajów Egzotycznych w Rudzie Śląskiej.

Tagi: ochrona kultury Ratnasi Suriya Arachchi Ruda Śląska TOMCIŚ towarzystwo miłośników ciekawego świata Tydzień Kultury Krajów Egzotycznych wydarzenia kulturalne

PDF Print

Powiązane wydarzenia