języki: PL EN
rozmiar tekstu: A A A
wersja portalu: Dzień Noc WAI

Miejsce

Ulica Dolnych Wałów 8a 44-100 Gliwice

Adres e-mail

czytelnia@czytelniasztuki.pl

Nr telefonu

+48 32 230 73 66

Strona internetowa

http://www.czytelniasztuki.pl

Dojazd

Czytelnia Sztuki (budynek Willi Caro) w Gliwicach

Czytelnia Sztuki z Gliwic w lutym 2010 r. rozpoczęła swoją działalność spotkaniem ze światowej sławy polskim artystą Zbigniewem Liberą.

Ambitne inaugurujące spotkanie jest kontynuowane poprzez dalszą działalność Czytelni, stawiającej na nowoczesność, śledzenie najnowszych trendów w sztuce, edukację na najwyższym poziomie. Artyści, animatorzy, poeci, fotograficy, historycy sztuki i kuratorzy na co dzień tworzący Czytelnię dbają o to, by niełatwe tematy ubrać w przyjazną formułę. Jednocześnie dla osób o zróżnicowanej wiedzy i zainteresowaniach współczesną kulturą i sztuką przygotowywane są wydarzenia o różnym stopniu zaawansowania. Program Czytelni Sztuki obejmuje wystawy sztuk wizualnych, którym towarzyszą spotkania z artystami, historykami sztuki, konserwatorami i komentatorami kultury. Integralną częścią programu Czytelni są działania popularyzatorskie, edytorskie, projekcje filmowe i teatralne. Każdy projekt Czytelni Sztuki pomyślany jest jako zaproszenie do dyskusji o szeroko pojmowanej kulturze i problematyce społecznej, ich oddziaływaniu na odbiorcę i otoczenie, pozwala chętnym odbiorcom uwolnić swój potencjał krytyczny.

Czytelnia Sztuki współpracuje z wieloma artystami, kuratorami i historykami sztuki, polskimi i europejskimi ośrodkami sztuki (Galeria Zderzak Kraków, Kronika Bytom, BWA Wrocław, Ars Cameralis Katowice, Polarcap Szkocja, Galeria Artemis Kraków).

Tagi: Czytelnia Sztuki galeria Gliwice Muzeum w Gliwicach spotkania z artystami sztuka wydarzenia kulturalne wystawa sztuki

PDF Print