języki: PL EN
rozmiar tekstu: A A A
wersja portalu: Dzień Noc WAI
picture

Miejsce

Plac Wolności 12a 40-078 Katowice

Adres e-mail

biuro@camerata.silesia.pl

Nr telefonu

+48 32 206 97 97

Strona internetowa

http://www.camerata.silesia.pl

Dojazd

Zespół Śpiewaków Miasta Katowice `Camerata Silesia`

Camerata Silesia z Katowic to jedna z najlepszych w Polsce kameralnych grup śpiewanych, założona przez Annę Szostak w 1990 r.

Dzięki znakomitym interpretacjom muzyki dawnej oraz współczesnej jest powodem do dumy Katowic w kraju i za granicą. Bierze udział w licznych nagraniach płyt i transmisjach występów realizowanych przez telewizję oraz radio. Na świecie szczególną popularnością cieszą się autorskie opracowania przez zespół dzieł Fryderyka Chopina zapoczątkowane wydaniem płyty „Camerata Silesia sings Chopin”. Camerata Silesia, dzięki mistrzowskim wykonaniom na nowo odkrytych dzieł z archiwów np. jasnogórskich, angażuje się także w propagowanie polskiej muzyki dawnej.

Zespół zdobywa uznanie na licznych festiwalach, wśród których wymienić można między innymi częstochowski "Gaude Mater", katowicki Festiwal Prawykonań "Polska Muzyka Najnowsza" oraz Sommerfestspiele w Bregenz. Współpracował także z wybitnymi twórcami takimi jak Krzysztof Penderecki, Regis Campo czy Henryk Mikołaj Górecki oraz został nagrodzony licznymi prestiżowymi nagrodami.

Tagi: Anna Szostak Camerata Silesia Katowice muzyka dawna muzyka poważna

PDF Print

Powiązane wydarzenia