języki: PL EN
rozmiar tekstu: A A A
wersja portalu: Dzień Noc WAI

Miejsce

Ulica de Gaulle’a 17 41-800 Zabrze

Adres e-mail

sekretariat@dmit.com.pl

Nr telefonu

+48 32 271 56 41

Strona internetowa

http://www.dmit.com.pl

Dojazd

Dom Muzyki i Tańca w Zabrzu

Dom Muzyki i Tańca w Zabrzu to instytucja kultury, która rozpoczęła swoją działalność w 1959 r. tradycyjną górniczą Barbórką. Ale już w lutym następnego roku wystąpił tu Artur Rubinstein, co doskonale charakteryzuje działalność DMiT, który gości niezwykle różnorodne imprezy i artystów.

Od kilkunastu lat w DMiT organizowany jest przez zabrzańską Fundację Rozwoju Kardiochirurgii koncert Serce za Serce. Po gruntownym remoncie kilka lat temu, DMiT pod względem warunków technicznych i bezpieczeństwa to jedna z najlepszych scen koncertowych w Polsce - z widownią na 2000 miejsc.

W ciągu 50 lat odbyło się tu ponad cztery tysiące koncertów z udziałem 7,5 mln widzów. Przez długie lata DMiT był określany 'Domem na szlaku gwiazd'. W Zabrzu grali m.in. Leonard Cohen, B. B. King, Chick Corea, a także Placido Domingo, Jose Carreras, Pat Metheny, Paco de Lucia, Buena Vista Social Club, Chór Aleksandrowa, Electric Light Orchestra. Swoje dni mieli fani Tangerine Dream, Smokie, Procol Harum, Marillion, orkiestry Glenna Millera i wiele innych zespołów, grup muzycznych i solistów światowej rangi. W tej galerii sław nie brakuje polskich twórców z zabrzaninem Krystianem Zimermanem na czele. Bywali również artyści opery i baletu, rewii na lodzie, kabaretu, cyrku oraz znani politycy.

Tagi: DMIT Dom Muzyki i Tańca koncerty muzyczne kultura muzyka Serce za Serce wydarzenia kulturalne Zabrze

PDF Print

Powiązane wydarzenia