języki: PL EN
rozmiar tekstu: A A A
wersja portalu: Dzień Noc WAI

Miejsce

Ulica Kalwaryjska 62D 41-940 Piekary Śląskie

Adres e-mail

sekretariat@biblioteka.piekary.pl

Nr telefonu

+48 32 767 59 75

Strona internetowa

http://www.biblioteka.piekary.pl

Dojazd

Miejska Biblioteka Publiczna w Piekarach Śląskich

Miejska Biblioteka Publiczna w Piekarach Śląskich to więcej niż budynek z regałami pełnymi książek. Choć tych jest tu aż 167 tysięcy woluminów. Do tego dochodzą jeszcze zbiory audio. Oprócz typowych zadań książnicy, MBP w Piekarach spełnia szeroko pojętą rolę kulturotwórczą wśród wielu różnych grup społecznych i wiekowych.

Do stałych punktów w ofercie Biblioteki należą Lekcje Czytania (cykl spotkań dla licealistów z krytykami literackimi i publicystami) czy Wieczory Poezji. Dla uczniów placówka prowadzi lekcje biblioteczne. Ponadto dzieci i młodzież mogą brać udział w licznych zajęciach edukacyjno-literackich, np. spotkaniach plastycznych, zajęciach szaradziarskich, spotkaniach filmowych. Najmłodsi wraz z rodzicami, w ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom, mogą uczestniczyć w tzw. głośnym czytaniu.

MBP w Piekarach Śląskich wychodzi również naprzeciw oczekiwaniom seniorów. Ciekawe spotkania, dostęp do książek mówionych, oswajanie z nowymi technologiami, bogata oferta prasowa – to tylko niektóre inicjatywy, których celem jest stworzenia z Biblioteki miejsca międzypokoleniowej wymiany myśli i wiedzy. Dodatkowym udogodnieniem jest usługa „książka na telefon” w ramach której można zamówić książkę i jej dostawę do domu telefonicznie. Biblioteka prowadzi wyraźne działania integrujące. Pracownicy posługują się językiem migowym.

Poza 74 tytułami czasopism, biblioteka posiada 24 stanowiska komputerowe z bezprzewodowym dostępem do internetu we wszystkich filiach. Można skorzystać również z systemu informacji prawnej Legalis.
Biblioteka szczególnie zachęca do odwiedzin w okresie letnim – działająca od maja do października Letnia Czytelnia w ogrodzie bibliotecznym pozwala cieszyć się lekturą na świeżym powietrzu.

Tagi: biblioteka czytelnia literatura Miejska Biblioteka Publiczna Piekary Śląskie spotkania literackie warsztaty zajęcia dla seniorów

PDF Print