języki: PL EN
rozmiar tekstu: A A A
wersja portalu: Dzień Noc WAI
picture

Miejsce

Ulica Konrada Sitki 55 41-810 Zabrze

Adres e-mail

osspzabrze@wp.eu

Nr telefonu

+48 32 275 02 85

Strona internetowa

http://www.szkolaplastyczna.eu

Dojazd

Zespół Szkół nr 18 w Zabrzu

Ogólnokształcąca Szkoła Sztuk Pięknych, włącznie z Liceum Plastycznym oraz Szkołą Podstawową nr 35, wchodzi w skład Zespołu Szkół nr 18 w Zabrzu.

Jest to szkoła artystyczna, do której przyjmowane są dzieci po ukończeniu szkoły podstawowej: cykl kształcenia trwa sześć lat a edukacja kończy się dyplomem i możliwością zdania matury. Specjalności oferowane uczniom to dekorowanie wnętrz i techniki graficzne.

Edukacja w szkole prowadzona jest w dwóch blokach przedmiotów: ogólnokształcących i artystycznych.  Pierwszy blok to przede wszystkim przedmioty humanistyczne, z naciskiem na naukę języków obcych. Blok artystyczny obejmuje zajęcia takie jak: rysunek i malarstwo, projektowanie graficzne, historia sztuki.

Szkoła dysponuje odpowiednim zapleczem: oferuje pracownie rysunku i malarstwa, pracownię dekoratorską, rzeźby i fotografii. Organizuje też wycieczki, plenery krajowe i zagraniczne, obozy i wymiany z zagranicznymi szkołami plastycznymi, a także wystawy, festiwale i imprezy artystyczne. Instytucja jest współorganizatorem  Międzynarodowego Festiwalu Rysowania oraz warsztatów "Barwa i dźwięk".

Tagi: Barwy i dźwięk dla dzieci i młodzieży malarstwo Międzynarodowy Festiwal Rysowania rysunek szkoła plastyczna warsztaty artystyczne

PDF Print

Powiązane wydarzenia