języki: PL EN
rozmiar tekstu: A A A
wersja portalu: Dzień Noc WAI
picture

Miejsce

Ulica Reymonta 7a 41-800 Zabrze

Adres e-mail

psmzabrze@psmzabrze.edu.pl

Nr telefonu

+48 32 271 46 79

Strona internetowa

http://www.psmzabrze.edu.pl

Dojazd

Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. St. Moniuszki w Zabrzu

Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. St. Moniuszki to placówka artystyczna znajdująca się w Zabrzu i zajmująca się kształceniem muzycznym dzieci i młodzieży.

Priorytetem szkoły jest przygotowanie uczniów do osiągania sukcesów w konkursach, kursach mistrzowskich oraz warsztatach, zaś wysokie wymagania, połączone z motywowaniem uczniów i udzielaniem im wsparcia, mają na celu stworzenie warunków do podjęcia decyzji o kontynuacji edukacji muzycznej na wyższych szczeblach.

Placówka jest również organizatorem corocznych przeglądów chórów szkół muzycznych I stopnia dla całego regionu śląskiego i Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego dla Uczniów Szkół Muzycznych II stopnia oraz współorganizuje ogólnopolski Festiwal Akordeonowych Zespołów Kameralnych.

Oprócz realizacji programu oraz działalności koncertowej, szkoła oferuje działania sprzyjające integracji nauczycieli oraz uczniów, takie jak wyjazdy na zimowiska i kolonie letnie dla dzieci i młodzieży.

Tagi: Festiwal Akordeonowych Zespołów Kameralnych Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny dla Uczniów Szkół Muzycznych II stopnia muzyka klasyczna nauka gry na instrumentach Przegląd chórów szkół muzycznych I stopnia szkoła muzyczna Zabrze

PDF Print

Powiązane wydarzenia