języki: PL EN
rozmiar tekstu: A A A
wersja portalu: Dzień Noc WAI

Miejsce

Ulica Styczyńskiego 13b 41-500 Chorzów

Adres e-mail

topigd@poczta.onet.pl

Nr telefonu

+48 32 241 84 56

Strona internetowa

http://wyspa.chorzow-online.pl

Dojazd

Towarzystwo Ochrony Praw i Godności Dziecka `Wyspa` w Chorzowie

Towarzystwo Ochrony Praw i Godności Dziecka "Wyspa" w Chorzowie jest prężnie działającą na rzecz najmłodszych organizacją pozarządową. Instytucja została powołana w 1990 roku przez Kuratorium Oświaty w Katowicach.

"Wyspa" zajmuje się organizacją szeregu warsztatów artystyczno-edukacyjnych dla dzieci, wycieczek (na przykład w ramach projektu „Wakacje za grosik”), imprez okolicznościowych (wigilia, spotkanie z Mikołajem, śniadanie wielkanocne, festyny, koncerty, wystawy, zabawy karnawałowe, przeglądy).

Towarzystwo inicjuje zbiórki żywności dla najuboższych oraz koncerty charytatywne. Organizuje także spotkania z popularnymi artystami i sportowcami w cyklu "Akademia Pozytywnych Wzorców". Skupia wolontariuszy działających w ramach międzynarodowego programu "Wigilijne miasteczko". Organizuje oraz bierze udział w wielu konferencjach w Polsce i zagranicą.

Tagi: dla dzieci i młodzieży działalność charytatywna koncert charytatywny organizacja pozarządowa stowarzyszenie wyspa Towarzystwo Ochrony Praw i Godności Dziecka Wyspa warsztaty artystyczne wolontariat

PDF Print

Powiązane wydarzenia