języki: PL EN
rozmiar tekstu: A A A
wersja portalu: Dzień Noc WAI

Miejsce

Ulica Ułańska 7a 40-887 Katowice

Adres e-mail

plastyk-kato@hot.pl

Nr telefonu

+48 32 254 24 22

Strona internetowa

http://www.plastyk.katowice.pl

Dojazd

Zespół Szkół Plastycznych w Katowicach

Zespół Szkół Plastycznych w Katowicach kształci utalentowaną plastycznie młodzież w Ogólnokształcącej Szkole Sztuk Pięknych, która trwa 6 lat oraz w 4- letnim Liceum Plastycznym. Nauka w obu szkołach kończy się egzaminem dyplomowym i egzaminem dojrzałości. Historia placówki sięga 1947 roku.

Naukę w Ogólnokształcącej Szkole Sztuk Pięknych można rozpocząć po zakończeniu szkoły podstawowej. W trakcie nauki uczniowie realizują wszystkie przedmioty ogólnokształcące obowiązujące w szkołach równoległych oraz przedmioty takie jak: historia sztuki, rysunek i malarstwo, rzeźba, fotografia, projektowanie graficzne, sztuka stosowana (techniki graficzne, snycerstwo, jubilerstwo, metaloplastyka).

Liceum Plastyczne kształci absolwentów gimnazjum w specjalnościach: sztuka stosowana tzn. metaloplastyka, jubilerstwo, snycerstwo i w zakresie technik graficznych. Zajęcia odbywają się z przedmiotów ogólnokształcących oraz z przedmiotów takich jak: rysunek i malarstwo, rzeźba, podstawy fotografii i filmu, podstawy projektowania, historia sztuki i z wybranej specjalności artystycznej.

Zespół Szkół organizuje ciekawe warsztaty artystyczne, wystawy prac uczniów, oraz bierze udział w wielu konkursach.

Tagi: liceum plastyczne w katowicach Ogólnokształcąca Szkoła Sztuk Pięknych szkoła plastyczna w katowicach warsztaty plastyczne dla młodzieży wernisaż wystawy Zespół Szkół Plastycznych w Katowicach

PDF Print