języki: PL EN
rozmiar tekstu: A A A
wersja portalu: Dzień Noc WAI

Miejsce

Ulica Wawel 2 41-200 Sosnowiec

Adres e-mail

sekretariat@zsmsosnowiec.pl

Nr telefonu

+48 32 266 37 93

Strona internetowa

http://www.zsmsosnowiec.pl

Dojazd

Zespół Szkół Muzycznych im. Jana Kiepury w Sosnowcu

W ramach Zespołu Szkół Muzycznych w Sosnowcu funkcjonuje Państwowa Szkoła Muzyczna I Stopnia im. Jana Kiepury oraz Szkoła Muzyczna II Stopnia, która kształci na wydziale instrumentalnym i wydziale wokalnym. Historia szkoły sięga 1945 roku.

Szkoła I stopnia prowadzi sześcioletni cykl nauczania dla dzieci w wieku 7 - 9 lat (nauka gry na wybranym instrumencie: fortepian, akordeon, skrzypce, wiolonczela, gitara, instrumenty dęte i perkusyjne) oraz czteroletni cykl nauczania dla dzieci w wieku 10 – 16 lat (nauka gry na wybranym instrumencie: flet, obój, klarnet, saksofon, trąbka, waltornia, puzon, perkusja, kontrabas, akordeon). Ukończenie szkoły I przygotowuje do kontynuacji edukacji muzycznej w szkole II stopnia.

Szkoła II stopnia przeznaczona jest dla osób w wieku 10-21 lat w przypadku wydziału instrumentalnego, który trwa sześć lat i uczy gry na wybranym instrumencie ( fortepian, akordeon, skrzypce, altówka, wiolonczela, kontrabas, gitara, flet, obój, klarnet, saksofon, trąbka, puzon, waltornia, tuba, perkusja) oraz dla osób w wieku 14 – 21 lat w przypadku wydziału wokalnego, który trwa cztery lata. Ukończenie szkoły przygotowuje do kontynuacji edukacji muzycznej na studiach wyższych.

Zajęcia w Zespole Szkół Muzycznych odbywają się trybie popołudniowym. Każdy uczeń musi równolegle prowadzić naukę w szkołach realizujących podstawowy program nauczania.

Uczniowie ZSM w Sosnowcu odnoszą sukcesy na licznych konkursach i przeglądach, miedzy innymi w Konkursie Zespołów Kameralnych w Katowicach, Międzyszkolnych Konfrontacjach Skrzypcowych w Będzinie, Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Beli Bartoka w Warszawie.

Tagi: nauka gry na instrumentach w sosnowcu szkoła muzyczna I stopnia szkoła muzyczna II stopnia szkoła muzyczna w Sosnowcu Zespół Szkół Muzycznych w Sosnowcu

PDF Print