języki: PL EN
rozmiar tekstu: A A A
wersja portalu: Dzień Noc WAI

Miejsce

Aleja Rondo im. Gen. Jerzego Ziętka 1 40-121 Katowice

Adres e-mail

Ksiegarnia@zlabuka.pl

Nr telefonu

+48 602 80 16 49

Strona internetowa

http://www.zlabuka.pl

Dojazd

Księgarnia ‘Zła Buka’ w Katowicach

9 listopada 2011 roku przy Rondzie Sztuki w Katowicach otwarto nową księgarnię o przywołującej wspomnienia z dzieciństwa nazwie ‘Zła Buka’. To określenie, zaczerpnięte z bajki „Muminki” ma zachęcać do spotkania z tym, co nieznane. A takie właśnie książki można kupić w tej artystycznej księgarni. Są to tytuły niszowych wydawnictw, drukowane w małym nakładzie, a czasem nawet pojedyncze egzemplarze.

‘Zła Buka’ to niestandardowa księgarnia, ponieważ można w niej nabyć także gadżety, a wśród nich firmowe koszulki z logo księgarni, maskotki, kubki.

Katowicka księgarnia jest miejscem, które stawia sobie za cel promowanie nie tylko kultury czytelniczej, ale w ogóle kultury szeroko pojętej. W kontekście tego przed wejściem znajduje się tablica ‘Local Heroes’, gdzie można zapoznać się z wizytówkami różnych śląskich instytucji kultury.

Atmosfera i gustowny wystrój wnętrza stwarzają warunki do rozkoszowania się szelestem nowych książek i poszukiwań kulturalnych.

Właścicielami ‘Złej Buki’ są Aldona Chmiel–Gołębiowska i Waldemar Chmiel.

An.K.
2011-11-30

Tagi: 'Zła Buka' Katowice księgarnia księgarnia artystyczna kultura literatura Rondo Sztuki sztuka

PDF Print

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz
  • goska

    2012-07-06 18:41:09

    Dzisiaj po raz pierwszy odwiedziłam tą fajną księgarnię z miłym klimatem. Niestety zdjęcia nie oddają tego, a szkoda, bo macie tyle fajnych miejsc, aż chciałoby się popstrykać. Jednak nic straconego... Pozdrawiam