języki: PL EN
rozmiar tekstu: A A A
wersja portalu: Dzień Noc WAI

Miejsce

Ulica Dworcowa 6 40-012 Katowice

Adres e-mail

galerianegatyw@gmail.com

Nr telefonu

508339267

Strona internetowa

http://galerianegatyw.pl/

Dojazd

Ostatni wpis na bloguwięcej

Bahnhof KTW

Galeria Negatyw - autorski projekt Wojtka Kukuczki i Łukasza Pallado.

Negatyw to odwrotność, zaprzeczenie, …Bunt. Te pojęcia wpisują się w specyfikę projektu „Galeria Negatyw”. Chcemy odwrócić wartości ukonstytuowane w poprawnych, klasycznych, sterylnych galeriach. Dla nas galerią nie są białe ściany, puste przestrzenie i wytworni goście. Galeria to miejsce spotkań, dyskusji, swobodnego przepływu inspiracji. To przestrzeń, w której twórca spotyka się z szerokim przekrojem odbiorców o różnorodnych preferencjach i doświadczeniach.

Proponujemy nie tylko „zwiedzanie” ekspozycji, chcemy żeby odbiorcy mieli szansę "oswoić się" z wystawą. Chcemy umożliwić obcowanie z pracami przez długie godziny, w towarzystwie przyjaciół, w swobodnej atmosferze klubowej aury.

Drzwi tej galerii nie zamykają się o siedemnastej. To byłby absurd. Wiemy, że ludzie mają swoje obowiązki. Wiemy też, że najlepszy czas na swobodne, inspirujące, pełne emocji i wrażeń absorbowanie sztuki zaczyna się wieczorem... w nocy. 
Wernisaż nie jest dla nas oficjalną ceremonią, nie musi kończyć się po 30 minutach, może stać się pretekstem do wielogodzinnych spotkań, dyskusji, zabawy.

Chcemy łączyć wiele dyscyplin sztuki, poznawać nowych twórców, szukać form wizualnych, audialnych, performatywnych. Nie zamierzamy się ograniczać, ani podporządkowywać. Stawiamy na odmienność i autonomię. To miejsce musi stanowić alternatywę, podziemie, negatyw stereotypowej galerii.

Tagi: galeria negatyw katowice Scena GuGalander sztuka wystawy

PDF Print