języki: PL EN
rozmiar tekstu: A A A
wersja portalu: Dzień Noc WAI

Miejsce

Aleja W. Korfantego 6 40-004 Katowice

Adres e-mail

sekretariat@bwa.katowice.pl

Nr telefonu

+48 32 259 90 40

Strona internetowa

http://bwa.katowice.pl

Dojazd

Galeria Sztuki Współczesnej BWA w Katowicach

Galeria Sztuki Współczesnej BWA (skrót pochodzi od jej dawnej nazwy „Biuro Wystaw Artystycznych”) mieści się w centrum Katowic.

To jedna z najważniejszych instytucji zajmujących się sztuką najnowszą w kraju. Powstała w 1949 roku, w obecnej siedzibie działa od 1972 roku. Jest niezależna artystycznie, finansowana ze środków budżetowych miasta Katowice.

W galerii odbywają się nie tylko wystawy, ale również spotkania z twórcami, performance, pokazy filmów, panele dyskusyjne, warsztaty. Organizuje wystawy w ramach wielu festiwali i imprez wystawienniczych, w tym: Biennale Plakatu Polskiego, Festiwalu Video Re:view, Biennale Sztuki „Wobec wartości”, Triennale Grafiki Polskiej, Międzynarodowych Spotkań Sztuki „Śląsk active 2” (z poszczególnych ekspozycji wydawane są katalogi).

Galeria użycza swoich wnętrz studentom katowickiej ASP m.in. na wystawy ich prac. Przy Galerii działa Klub sztuk organizujący różnorodne warsztaty artystyczne (na przykład rysunku, ceramiki, fotografii), w tym dla dzieci i młodzieży w cyklu „Lato w mieście”.  

Tagi: Biennale Plakatu Polskiego BWA galeria Galeria Sztuki Współczesnej BWA Katowice sztuka Triennale Grafiki Polskiej Video Re:view wystawa plakatów wystawa sztuki

PDF Print