języki: PL EN
rozmiar tekstu: A A A
wersja portalu: Dzień Noc WAI

Miejsce

Plac Sejmu Śląskiego 2 40-032 Katowice

Adres e-mail

info@ck.art.pl

Nr telefonu

+48 32 609 03 00

Strona internetowa

http://www.ck.art.pl

Dojazd

Galeria Ściana Sztuki Dziecka w Katowicach

 Galeria Ściana Sztuki Dziecka działa pod auspicjami Centrum Kultury Katowice, w którego budynku ma swoją siedzibę. Opiekunem „Ściany…” jest edukator sztuki Ewa Kokot.

Prezentowane w niej są prace powarsztatowe uczestników FUTURE ARTIST. Program FUTURE ARTIST służyć ma przede wszystkim kształtowaniu wiedzy i umiejętności dzieci w zakresie obcowania z kulturą, w tym przede wszystkim ze sztuką wizualną. Kolejną ważną sferą jest kształtowanie postawy twórczej uczestników. Warsztaty twórcze odbywają się cyklicznie w galeriach Centrum Kultury Katowice i nawiązują do trwających tam wystaw. Dzieci tworzą zarówno prace w technikach tradycyjnych tj. rysunek, malarstwo, rzeźba. Realizują prace multimedialne, instalacje, obiekty sztuki i akcje artystyczne w przestrzeni miasta. Spotkania ze sztuką w ramach Projektu odbywają się systematycznie i trwają cały rok szkolny. W tygodniu dotyczy to grup szkolnych, świetlic socjoterapeutycznych i przedszkoli. W soboty spotykają się dzieci indywidualne z rejonu całego Śląska. Na zajęciach praca twórcza, mając charakter radosnej zabawy, wpływa pozytywnie na rozwój dzieci.

Tagi: Centrum Kultury Katowice Future Artist galeria Galeria Ściana Sztuki Dziecka Katowice sztuka warsztaty zajęcia dla dzieci

PDF Print