języki: PL EN
rozmiar tekstu: A A A
wersja portalu: Dzień Noc WAI

Miejsce

Plac Karin Stanek 1 41-902 Bytom

Strona internetowa

http://jazzclub.pl/fantom/

Dojazd

Jazz Club Fantom w Bytomiu

Jazz Club Fantom działa w Bytomiu od 1998 roku i szybko zyskał miano kultowego. To tu odbywały się bowiem pierwsze na Śląsku koncerty jazzowe, jassowe czy nu-jazzowe, to tu można było posłuchać muzyki spod znaku kultowej wytwórni Ninja Tune.  Te dobre tradycje muzyczne są kontynuowane, a zainteresowania muzyczne właścicieli zataczają coraz szersze kręgi. To oni są bowiem współorganizatorami katowickiego Festiwalu Tauron Nowa Muzyka. 

Dwa lata temu z uwagi na duży remont całego budynku, klub został zamknięty i w odświeżonej formule otworzył się ponownie w listopadzie 2013. Nowej aranżacji wnętrz podjęła się bytomska pracownia medusa group, z którą właściciele współpracowali już wcześniej przy aranżacji Jazz Cafe w Teatrze Rozrywki.   Nowe wnętrze okazało się dla wielu,  w tym stałych klientów, totalnym zaskoczeniem. Industrialne, surowe, a jednocześnie dzięki odpowiedniemu oświetleniu i meblom z lat 50- ciepłe i przytulne. Choć są i tacy, którzy z uwagi na surowe, z rozmysłem niewykończone ściany- pytają czy remont na pewno się już skończył. Taki klub mógłby znaleźć się z pewnością w Berlinie czy Londynie.

Nowa  przestrzeń to również charakterystyczny przemysłowy kontener, który podczas koncertów pełni rolę kameralnej sceny, na której od listopada zdążyły już zagrać takie zespoły jak  UL/KR,  Xxanaxx, The Dumplings, a w ramach cyklu Before Festiwal Tauron Nowa Muzyka - TokiMonsta i Coma.

Przy okazji remontu, właściciele postanowili też odświeżyć menu i o pomoc zwrócili się do zaprzyjaźnionego szefa kuchni- Przemka Błaszczyka, który podjął wyzwanie i stworzył nowe menu luźno nawiązujące do nowego wystroju. I tak w nowej karcie znajdziecie sporo dziczyzny- w postaci pasztetu, gulaszu czy pierogów, przepyszne gęsie  udo podawane z kaszotto i czy aksamitną polędwicę z dorsza atlantyckiego. Wśród nowości są też burgery, bagietki, sałatki, makarony. Klub serwuje też jedyną w Bytomiu prawdziwą włoską pizzę na cienkim cieście i z prawdziwymi włoskimi składnikami, sprowadzanymi prosto z Włoch.

Zmieniły się też godziny otwarcia klubu, który obecnie na gości czeka już od godziny 12:00, serwując lekkie zestawy lunchowe. Aby być na bieżąco śledźcie fantomowe konto na  Facebooku i Instagramie.  

Tagi: Nie przypisano tagów

PDF Print