języki: PL EN
rozmiar tekstu: A A A
wersja portalu: Dzień Noc WAI

Miejsce

Plac Sejmu Śląskiego 1 40-032 Katowice

Strona internetowa

http://www.miasto-ogrodow.eu

Dojazd

Ostatni wpis na bloguwięcej

Katowice Miasto Ogrodów – Instytucja Kultury im. Krystyny Bochenek

1 lutego 2016 roku z połączenia Instytucji Kultury Katowice – Miasto Ogrodów i Centrum Kultury Katowice im. Krystyny Bochenek powstała Katowice Miasto Ogrodów – Instytucja Kultury im. Krystyny Bochenek.

Siedzibą jest gmach przy placu Sejmu Śląskiego.

Katowice Miasto Ogrodów łączy w swoim programie wszystko co najlepsze w obu połączonych ze sobą instytucjach, kontynuując znane i dobrze rozpoznawane imprezy cykliczne, takie jak JazzArt Festival, Festiwal Muzyki Świata Ogrody Dźwięków, Urodziny Miasta, Ars Independent Festival, Festiwal Sztuki Reżyserskiej Interpretacje, Silesian Jazz Festival czy Koncerty Promenadowe w Parku Kościuszki.

Galeria Miasta Ogrodów wraz z pozostałymi przestrzeniami dla sztuki  zaprasza na wystawy malarstwa, grafiki, fotografii, sztuki nowych mediów i działań z pogranicza sztuk wizualnych i muzyki.

Sala koncertowa jak zwykle gości koncerty oraz spektakle teatralne na najwyższym poziomie.

Korytarze Miasta Ogrodów będą się sukcesywnie wypełniać katowickimi neonami odnawianymi przez aktywistów ze Stowarzyszenia Moje Miasto. Tak powstaje wyczekiwana od dawna Galeria Neonów.

Miasto Ogrodów jest także siedzibą Muzeum Historii Komputerów, w którym można odbyć podróż w czasie do ery początków informatyzacji.

Tagi: film Katowice Katowice Miasto Ogrodów – Instytucja Kultury im. Krystyny Bochenek kultura sztuka teatr

PDF Print

Powiązane wydarzenia

 • Katowice Miasto Ogrodów Szwendanie rodzinne Giszowiec.jpg

  Katowice Miasto Ogrodów zaprasza 18 lipca od godziny 11:30 na Spacer rodzinny dookoła Giszowca w ramach akcji Lato w Mieście 2020.

 • Katowice Miasto Ogrodów Rodzinne Matinee 21.jpg

  Katowice Miasto Ogrodów zaprasza na 21 odcinek z cyklu Rodzinne Matinée.

 • Katowice Miasto Ogrodów Future Artist nr 15.jpg

  Katowice Miasto Ogrodów zaprasza na kolejne zadanie twórcze w ramach cyklu Future Artist .

 • Katowice Miasto Ogrodów Piękno sztuki wokalnej koncert.jpg

  Koncert muzyki wokalnej z udziałem młodych artystów, który 28 czerwca zostanie zarejestrowany w siedzibie Polskiego Radia Katowice, następnie będzie odtworzony na antenie i udostępniony do obejrzenia na kanałach YouTube organizatorów – Radia Katowice oraz Miasta Ogrodów.