języki: PL EN
rozmiar tekstu: A A A
wersja portalu: Dzień Noc WAI

Miejsce

Ulica Bohaterów Warszawy 26 43-100 Tychy

Adres e-mail

info@ttf.tychy.pl

Strona internetowa

http://www.ttf.tychy.pl/

Dojazd

Tyskie Towarzystwo Fotograficzne

TTF powstał w 2013 roku z inicjatywy Artura Jastrzębskiego. W gronie założycieli znalazło się 20 fotografów zarówno amatorów, jak i profesjonalistów, mających na koncie znaczący dorobek artystyczny. W jego składzie znaleźli się laureaci międzynarodowych i krajowych konkursów fotograficznych, takich jak International Photography Awards, Leica Street Photo, Moscow International Foto Awards, BZWBK Press Foto, Konkurs Polskiej Fotografii Prasowej, Konkurs Fotografii Studenckiej, Obiektywnie Śląskie, Śląska Fotografia Prasowa, Wielkopolska Press Photo i Tychy Press Photo. Członkowie TTF byli autorami wystaw indywidualnych (m.in. Rondo Sztuki w Katowicach, Galeria Fotografii ŁTF w Łodzi, Galeria Radia Katowice i Teatr Mały w Tychach) oraz uczestnikami zbiorowych wystaw fotograficznych w kraju i za granicą.

Głównym celem stowarzyszenia jest upowszechnianie fotografii jako dziedziny sztuki, popularyzacja wiedzy o niej, rozwijanie umiejętności i inspirowanie członków oraz innych zainteresowanych do twórczych działań. Swoje cele realizuje poprzez prezentację i promocję twórczości fotograficznej we własnej galerii, organizację konkursów, plenerów, spotkań autorskich itp. Działalność towarzystwa opiera się na pracy społecznej jego członków. Stowarzyszenie nie zatrudnia żadnych pracowników, członkowie zarządu nie otrzymują żadnego wynagrodzenia.

Spotykamy się regularnie, aby oglądać swoje fotografie zarówno najnowsze, jak i sprzed lat oraz dyskutować o nich. Korzystamy między innymi z sali w Pasażu Kultury Andromeda przy placu Baczyńskiego w Tychach. Spotkania odbywają się zazwyczaj w przedostatni czwartek miesiąca. Regularnie organizujemy slide show (pokazy zdjęć) i spacery fotograficzne, które przyciągają stale rosnące grono zainteresowanych.

Tagi: Tychy Tyskie Towarzystwo Fotograficzne

PDF Print